Hangi Dark Souls oyunu alınmalı?

LONEPINE

Femtopat
1715299467395.png

Dark Souls serisi indirime girmiş bulunmakta daha önceden sadece Sekiro'yu ve Lies of P'yi oynamış biriyim. Alışmakta falan sorunum yok fakat sadece bir tanesini alma şansım var. Yani size sorum kısaca sorum şu; sizce hangi Dark Souls oyununu alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane alma şansınız varsa serinin en son çıkan, en erişilebilirliği yüksek oyunu olan 3. oyunu tercih edin.
İlk iki oyun grafiksel ve mekaniksel anlamda eski oyunlar, ayrıca ikisini de rehber olmadan bitirmek imkansız, kendileri bilgi verme konusunda çok cimriler.
Yani anlayacağınız 3. oyuna göre bu iki oyun baya eski ve hantal kalıyorlar.
3. oyunda çok bir bilgiye ihtiyaç duymadan oyunu bitirebiliyorsunuz, grafikleri ve mekanikleri sırıtmıyor, elden ring de dahil olmak üzere serideki en iyi boss fightlara sahip, hala aktif oyuncusu bulunuyor.
Tek eksiği kısa olması, onun dışında muazzam bir oyun.
Dlc alacak bütçeniz yok sanırım hocam ama dlc'lerde ana oyundan daha güzel bosslar bulunuyor, şimdilik alamasanız bile sonraki indirimlerde mutlaka season pass'i de alın.

Kesinlikle Dark Souls 3.
Bir tane alma şansınız varsa serinin en son çıkan, en erişilebilirliği yüksek oyunu olan 3. oyunu tercih edin.
İlk iki oyun grafiksel ve mekaniksel anlamda eski oyunlar, ayrıca ikisini de rehber olmadan bitirmek imkansız, kendileri bilgi verme konusunda çok cimriler.
Yani anlayacağınız 3. oyuna göre bu iki oyun baya eski ve hantal kalıyorlar.
3. oyunda çok bir bilgiye ihtiyaç duymadan oyunu bitirebiliyorsunuz, grafikleri ve mekanikleri sırıtmıyor, elden ring de dahil olmak üzere serideki en iyi boss fightlara sahip, hala aktif oyuncusu bulunuyor.
Tek eksiği kısa olması, onun dışında muazzam bir oyun.
Dlc alacak bütçeniz yok sanırım hocam ama dlc'lerde ana oyundan daha güzel bosslar bulunuyor, şimdilik alamasanız bile sonraki indirimlerde mutlaka season pass'i de alın.
Teşekkür ederim dostlar, 3. oyunu satın aldım. İlerde DLC'lerini de almaya çalışacağım.

Hayırlı olsun.. Umarım iyi eğlenirsiniz. ☠️

Ama kim ne derse desin serinin en iyi oyunu Dark Soul 1'dir.. Çok eski olması oynanış ve grafik tarafında geri bırakıyor ama souls oyunlarında grafikler ön planda değildir... sadece harita tasarımı bile şaheserdir. 1. oyunu da deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Hayırlı olsun.. Umarım iyi eğlenirsiniz. ☠️

Ama kim ne derse desin serinin en iyi oyunu Dark Soul 1'dir.. Çok eski olması oynanış ve grafik tarafında geri bırakıyor ama souls oyunlarında grafikler ön planda değildir... sadece harita tasarımı bile şaheserdir. 1. oyunu da deneyimlemenizi tavsiye ederim.
Hocam benim de seride en sevdiğim oyun ilk oyundur ama oyun kendini açıklama konusunda yetersiz, dark souls 3 lineer bir oyun olduğu için zırt pırt nereye bakacağım diye rehber aramasına gerek kalmaz, savaşması daha zevkli ilk oyuna göre o yönden de alışabilir.
Grafik konusu önemli değil souls'larda dediğiniz gibi ama yeni bir oyuncu için mühim bir kriter olabilir.
Seriyi komple alacak olsa ben de ilk oyundan başlanmasını önerirdim (3. oyunda ilk oyuna olan göndermeleri görmek çok hoş) ama arkadaşın bütçesi bir oyun almaya yetiyor, bu durumda da en mantıklısı dark souls 3 gibi duruyor sanki hocam bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı