Hangi Far Cry oyunu oynanmalı?

Merhaba. Far Cry serisini daha önce hiç oynamadım. Denemek için bir oyununu satın alıp oynamak istiyorum. Sizce en iyi Far Cry oyunu hangisidir? Bütün serilerinin benzer olduğunu söyleyen çok kişi var. Kararsız kaldım. Şimdiden teşekkürler.
3 ve 4 çok güzeldi şimdi olsa yine oynarim

@bayview, yahu ne anlatıyorsunuz? :D Far Cry serisinde hikâye genel olarak hep aynı ancak gördüğüm kadarıyla Far Cry serisi dışında bir oyun oynamadığınız için bu seriyi arşa çıkarmanız normal gibime geliyor. Sayfalarca sıralayabilirim ancak ne yazarsam yazayım boşa olacağını düşünüyorum. Hikâye akışını tahmin etmek zor bile değil oyunda.
Mesela Far Cry 5'in hikâyesinin ilk iki saatinde gözüken karakter, ne hikmetse sonlara doğru adı bile geçmiyor. Öve öve bitiremediğiniz oyun bu mu? Adamakıllı hikâye akışı bile yok oyunda :D

Far Cry serisi oynanış açısından kötü değil, lafım hikâye yönünden kötü olması ve gerçekten de kötü. Üçüncü oyununu zamanında seve seve oynadık ancak üzerine adamakıllı değişiklik ve yenilik yapmadan tekrar oyunculara sunulması da oyunculara hakarettir de oyuncular da durumundan memnun sanırım. Her sene peynir ekmek gibi satıyor Far Cry serileri.

Rockstar oyunlarına laf ediyorsunuz da fanboy değilim, yanlış anlaşılma olmasın. Ubisoft'un göze soktuğu açık dünyayı, Rockstar Games ne zaman soktu? Sokmadığı için de insanlara zevk veriyor işte. Yan görev olabilecek hikâyeyi, ana hikâyenin tamamına yayarsan da oyuncular da basar küfrü, haklı sebep de olduğunu söyleyebilirim.

@bayview, yahu ne anlatıyorsunuz? :D Far Cry serisinde hikâye genel olarak hep aynı ancak gördüğüm kadarıyla Far Cry serisi dışında bir oyun oynamadığınız için bu seriyi arşa çıkarmanız normal gibime geliyor. Sayfalarca sıralayabilirim ancak ne yazarsam yazayım boşa olacağını düşünüyorum. Hikâye akışını tahmin etmek zor bile değil oyunda.
Mesela Far Cry 5'in hikâyesinin ilk iki saatinde gözüken karakter, ne hikmetse sonlara doğru adı bile geçmiyor. Öve öve bitiremediğiniz oyun bu mu? Adamakıllı hikâye akışı bile yok oyunda :D

Far Cry serisi oynanış açısından kötü değil, lafım hikâye yönünden kötü olması ve gerçekten de kötü. Üçüncü oyununu zamanında seve seve oynadık ancak üzerine adamakıllı değişiklik ve yenilik yapmadan tekrar oyunculara sunulması da oyunculara hakarettir de oyuncular da durumundan memnun sanırım. Her sene peynir ekmek gibi satıyor Far Cry serileri.

Rockstar oyunlarına laf ediyorsunuz da fanboy değilim, yanlış anlaşılma olmasın. Ubisoft'un göze soktuğu açık dünyayı, Rockstar Games ne zaman soktu? Sokmadığı için de insanlara zevk veriyor işte. Yan görev olabilecek hikâyeyi, ana hikâyenin tamamına yayarsan da oyuncular da basar küfrü, haklı sebep de olduğunu söyleyebilirim.
Far Cry oyunlarını kendi içinde kıyasladım. Hikayelerinin iyi olduğunu iddia etmedim. Görece diğer far cry oyunlarına göre daha iyi sadece. Zaten bilgisayar oyunlarında hikaye sanıldığı kadar önem arz etmez.

Hikaye de hikaye diye öve öve bitirilemeyen oyunlara bakıyorsun hikayeleri çöplük ya da vasat. Witcher 3 mesela hikayesi için direkt çöplük diyebilirim. RDR 2 mesela overdramatik hikaye, tekrar eden olay örgüsü ve mala anlatır gibi anlatım dolayısıyla vasat bir hikaye.

Hayır hikaye hikaye tutturmuşsunuz ama övdükleriniz de bir halt olsa bari.

Far Cry oyunlarının birbirinin aynısı olmadığını zaten yazmıştım tekrar açıklama yapmıyorum.

Far Cry dışında oyunlar da oynuyorum.

RDR 2 her ne kadar open world görünse de aslında oldukça lineer ve oyuncuyu sınırlayan bir yapıda. Oyun aşırı scripted her yönüyle, open world olarak çok geride bir oyun.
(RDR 2 örnek olarak seçildi)

Yeni konular

Geri
Yukarı