Hangi konsol alınmalı?

unluomer

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle daha doğru bir kategori varsa düzeltin lütfen ben bunu buldum. Xbox ve Playstation almanın iyi ve kötü yanlarını yazarsanız sevinirim. Ve ayrıca yakın bir zamanda ikisinin de yeni konsolları çıkacağı için Xbox One veya Playstation 4 almak mantıklı mıdır? İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tercihimi PS'den yana kullandım, bence içerik olarak Xbox'ın mağazasından çok daha fazla içeriğe ve exclusive'e sahip. Kullanımı çok daha yaygın, bu sayede kutulu aldığınız oyunları ya da hesapları takas ederken, satın alırken seçeneğiniz daha çok oluyor.

Alacaksanız 1080P için PS4 Slim tavsiye ederim. Slim olması özellik olarak kırpıldığı anlamına gelmiyor, tam tersi daha yeni ve güncel modeli. WI-FI alıcısı normal modeline göre daha gelişmiş.

Ben tercihimi PS'den yana kullandım, bence içerik olarak Xbox'ın mağazasından çok daha fazla içeriğe ve exclusive'e sahip. Kullanımı çok daha yaygın, bu sayede kutulu aldığınız oyunları ya da hesapları takas ederken, satın alırken seçeneğiniz daha çok oluyor.

Alacaksanız 1080P için PS4 Slim tavsiye ederim. Slim olması özellik olarak kırpıldığı anlamına gelmiyor, tam tersi daha yeni ve güncel modeli. WI-FI alıcısı normal modeline göre daha gelişmiş.
Peki yakında çıkacak yeni nesil konsollar olduğu için bunları almak mantıklı mıdır?

Peki yakında çıkacak yeni nesil konsollar olduğu için bunları almak mantıklı mıdır?
Yeni konsollar çıkacak olsa da eskilerinin ömrü o kadar kolay bitmez. PS4 hala çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Sıfır almak yerine garantili ikinci el alarak maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Kafanızda bir fiyat fikri olması açısından söylüyorum, 1000 TL altı, garantili, temiz bir Slim bulursanız alabilirsiniz. İkinci el kolları ise tanesi 130-150 TL civarı olur genelde.

Kendim yıllarca çok fazla konsola sahip oldum. Xbox 360, Ps2 ,Ps3 ,Ps4 , PSP, PSP Vita fakat her birinde gördüğüm üzere cidden Sony bu işi iyi yapıyor.

Xbox deneyimimde Forza Serisi için almıştım fakat bir süre sonra aynı oyunlar PC kullanıcıları içinde çıktı.

Exclusive oyunlarda Sony devrim yapıyor bana kalırsa. Eğer vaktim var dersen PS5 bekle bence beklemene gerek yok Ps4 slim modeli al. 2.El piyasası mükemmel. İleride yeni model çıksa bile rahatlıkla satarsın. Dolar kuru yükseldikçe Ps4 2.el piyasasıda yükseliyor. Ps5 çıkınca satarsın kolaylıkla
zaten Ps5 çıkınca Ps4 direk yok olucak diye de birşey yok. Oyun desteklemeye devam edicektir 1 sene daha.

Bence Xbox gamepass sistemi ile öne geçiyor ayrıca fiyatları pahalı falan demeyin. Yeni gamepass ultimate sayesinde 130tl ye 1 yıllık live + gamepass alınabiliyor. Ancak Xbox tercih edecek isen One X almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı