Hangi M.2 SSD alınmalı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 250 G7
16 GB RAM 2666MHZ 19 CL
İNTEL CORE İ3-1005G1
NVIDIA MX110 2GB
Meslek
ÖĞRENCİ

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    40,8 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba arkadaşlar şu anda 1300 TL para var elimde bununla M.2 SSD almak istiyorum ama hangisinin uyup uymayacağını anlayamadım linkini attığım ürün sizce bilgisayara uyar mı yardımcı olur musunuz?

Bunu al.

Bilgisayarın hakkında bilgi verirsen uyumlu bir ürün bulabiliriz.

Masaüstü ise, anakart ile işlemciyi, laptop ise tam model numarasını belirt. Eğer cihazında M.2 yuvası yoksa o SSD'yi kullanamayabilirsin.

Önerilen SSD'lerden Exceria olanı bizzat kullanıyorum. Hem masaüstü hem de laptopda denedim. Aşırı ısınma dışında kusuru yok ama laptop için iyi değil.

Son düzenleme:
Adata Legend 700 alma, zayıf bir SSD. Kioxia Exceria ise dizüstünde biraz fazla ısınabilir. Şunu tercih ederdim:

Evde Samsung 970 Evo Plus kullanıyorum, işte 980 kullanıyorum. Bütçene göre tercih edebilirsin, geçen sene tam bir f/p ürünüydü ama şuan fiyatı bayağı artmış.

@Oxies 970 EVO Plus da 980 de parasını hak eden diskler değiller kesinlikle. 970 EVO Plus parasına tepe model PCI-e 4.0 SSD'lerden alabiliyorsun. 980 de performans açısından zayıf bir SSD, önermem o diski. Gündelik kullanımda sorun çıkartmaz evet ama performans testlerini karşılaştırmalı olarak izlerseniz asla fiyatını hak etmeyen bir disk olduğunu görürsünüz. Ona o parayı vereceğime gider WD Blue SN580 alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı