Hangi programlama dili ne işe yarar?

E303BEE3-2BC7-4CC2-B150-18741B52EB69.jpeg

Bu tarz bilgileri Google'da aratarak hem daha çabuk ve net bilgiler elde edersin hem de okuyup - araştırarak öğrendiğin için aklında daha net kalır. Çok temel ve basit bir şey çünkü. Bir yazılımcı olarak bu tarz konuları mümkün olduğu kadar kendi başına Google'da araştırmanı öneririm.

Genel maksatlı olanlar her işi yapar.
Kullanım alanına özel diller var, onlar sade o alanda iş yapar.

(Programla dili kendisi aslında hiç bir şey yapmaz. Programcı olan kişi ne biliyorsa o işi yapabilir.)

Genel maksatlı olanlar her işi yapar.
Kullanım alanına özel diller var, onlar sade o alanda iş yapar.

(Programla dili kendisi aslında hiçbir şey yapmaz. Programcı olan kişi ne biliyorsa o işi yapabilir.)

Bildiğim kadarıyla kendi işlevleri var. Kendi işlevleri dışında bir şey yapamıyorlar diye biliyorum. İşte bende yapmak istediğim türe göre dil seçmek istiyorum dile göre tür değil.

Bildiğim kadarıyla kendi işlevleri var. Kendi işlevleri dışında bir şey yapamıyorlar diye biliyorum. İşte bende yapmak istediğim türe göre dil seçmek istiyorum dile göre tür değil.
Öyle bir şey yok. Programlama bilmeyenlerin kendi kafalarında yarattıkları bir sınıflama girişimi. Yani bir kurgu. Bazı diller bazı işlerde daha işlevsel. Hepsi o kadar. Ve bazı dillerde bazı kısıtlamalar (güvenlik nedenli) konulmuş.

Python ile yapılmış en bilinen 10 uygulama:
Top 10 Applications Built using Python
Python büyük projeler için ve büyük kapasiteli kurumlar için geliştirilmiş bir uygulama.

Kendi bilgisayarında fazla memnun kalamayabilirsin. Ufak işler için ve kişisel kullanım için Basic daha uygun. Sıkılırsan bir gün, aklında olsun.

Son düzenleme:
Öyle bir şey yok. Programlama bilmeyenlerin kendi kafalarında yarattıkları bir sınıflama girişimi. Yani bir kurgu. Bazı diller bazı işlerde daha işlevsel. Hepsi o kadar. Ve bazı dillerde bazı kısıtlamalar (güvenlik nedenli) konulmuş.

Python ile yapılmış en bilinen 10 uygulama:
Top 10 Applications Built using Python
Python büyük projeler için ve büyük kapasiteli kurumlar için geliştirilmiş bir uygulama.

Kendi bilgisayarında fazla memnun kalamayabilirsin. Ufak işler için ve kişisel kullanım için Basic daha uygun. Sıkılırsan bir gün, aklında olsun.

Aslında amacım Python'da kalmak değil. Amacım C++, C#, Java, JavaScript gibi dilleri de öğrenmek.

Geri
Yukarı