Hangi şampuan kepeğe daha etkili?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Birçok kepeğe karşı iyi gelen şampuan önerisi aldım.

1- Head & Shoulders.

2- Clear Men.

3- Eyüp Sabri Tuncer zeytinyağlı.

4- Eczanede satılan ketoral.

Bu 4 marka şampuandan kepek için hangisi etkilidir? Arkadaşlar bu arada şampuan seçimi yaparken kepek için hangi şampuanın hangi serisi etkiliyse kepeğe yazarsanız süper olur. İyi Sosyal'ler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı kepeğin varsa bir dermatologa görünebilirsin. Muhtemelen Ketoral vb. şampuan yazacaktır. Onun dışında saçlarını düzenli yıkarsan (benim saçı iki günde bir yıkamazsan aşırı kepeklenme oluyor örneğin) kepek giderek azalır.

Böyle konular kişiye göre değişebiliyor. Öncelikle aşırı derecede kepek sorunun varsa doktora görün. Ben senelerdir Clear Men kullanıyorum ilk kullandığımdan beri iyi gelmişti ama arkadaşıma hiç iyi gelmemiş. Bir tanıdığım Ketoral almış çok iyi geldiğini söylüyor. Biraz deneme yanılma yoluyla neyin iyi geldiğini bulabilirsin.

Ayrıca saçını yıkarken sıcak suyla yıkama, ılık veya biraz soğuk suyla yıkamak kepeğe bir nebze de olsa iyi gelebiliyor.

Şampuan olayı şöyle, kepek sorunun varsa ve haftada 1 ve 2 kez duş alıyorsan hangi şampuan olursa olsun işe yaramaz. Eczaneler de satılan şampuanları kullanmadım belki o işe yarıyordur. Şimdiye dek kullandığım şampuanlardan en etkilisi Clear Men'in yeşil çay ve limon özlüsüydü. Abartısız söylüyorum ilk yıkamamda kafamı gerçekten yaktı ve her gün saçımı yıkadığımda kepeklenme sorununu kaldırdı bende. Tabii sürekli kullanırsan etkili oluyor.

Konazol al eczaneden normal şampuan yap banyoda ondan sonra konazol yap 5-10 dakika beklet durula , etkisini görürsün 1 hafta içinde kışın kepek sorunum oluyor ve konazol ile çözüyorum 2 gün falan engelliyor kepeği. Kullanmadığım şampuan kalmadı Clear , Head & Shoulders vs. Konazol geçirdi bir tek yani. Ucuz bir şey zaten 10 lira falandı.

Hocam benim saçı salladiginda kar gibi kepek dökülüyordu ketoral kullandım ilk dedim bir faydası yok sonra dedim bari bitsin diye her gelip gitmemde kullandım sonradan fark ettim ki kepek gitmiş ama uzun kullanmaniz lazım en az 1 ay 2 günde bir kafanızı yıkayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı