Hangi sitelerden kitap alıyorsunuz?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba arkadaşlar. Hangi siteden kitap alıyorsunuz? Ben şahsen Kitapyurdu sitesinden alıyorum ama aradığım her kitabı bulamıyorum. Mesela geçen günlerde İskender Pala'nın "İki Dirhem Bir Çekirdek" kitabını almak istedim ama kitapyurdu sitesinde satılmıyordu. Ben de, güvenilir ve uygun fiyatlı ürün satan başka bir site aramaya karar verdim.
Siz hangi sitelerden kitap alıyorsunuz ve aldığınız siteden memnun musunuz?
Kitap almak için hangi siteyi önerirsiniz?
Cevaplarınızı bekliyor, iyi sosyaller diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Hangi siteden kitap alıyorsunuz? Ben şahsen Kitapyurdu sitesinden alıyorum ama aradığım her kitabı bulamıyorum. Mesela geçen günlerde İskender Pala'nın "İki Dirhem Bir Çekirdek" kitabını almak istedim ama kitapyurdu sitesinde satılmıyordu. Ben de, güvenilir ve uygun fiyatlı ürün satan başka bir site aramaya karar verdim.
Siz hangi sitelerden kitap alıyorsunuz ve aldığınız siteden memnun musunuz?
Kitap almak için hangi siteyi önerirsiniz?
Cevaplarınızı bekliyor, iyi sosyaller diliyorum.

NadirKitap´ta her yeri arayıpta bulamadığım pek çok kitabı bulmuştum. Tavsiye ederim.

Ben kütüphanelerden ediniyorum genelde kitapları.
Ben de halk kütüphanesinden sıklıkla yararlanıyorum. :)
Ama kütüphanede aradığım her kitap bulunmayabiliyor. Kütüphane bünyesinde yer almayabiliyor, başkasına verilmiş olabiliyor, kütüphane bünyesinde yer alsa ve başkasına verilmemiş olsa bile tahrip olmuş olabiliyor, içinde belirli bir miktar sayfa eksik olabiliyor. Kitabın sayfalarının eksik olması yüzünden konu bütünlüğü bozuluyor, bu sefer de kitabın pek bir anlamı kalmıyor.
Geçen gün, kütüphaneden Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun yazdığı "Yaban" kitabını almıştım. Yaklaşık 11 sayfa eksikti. Kitabın çok tahrip olmasından, aşırı yıpranmasından, bazı sayfalarının eksilmesinden bahsetmiyorum bile...

Türkiye'de İdefix kaliteli.
İdefix sitesinden şimdilik vazgeçmeyi düşünüyorum.

1582555366324.png

Sebebi ise, dün baktığımda bu sitede 12TL olan kitabın, bugün 14TL'ye yükselmesi.

Çıtçıt poşette geliyor.
Kitap aşağıda bulunan resimdeki gibi geliyorsa pek de iyi olmayabilir bence. Ben Kitapyurdu sitesinden aldığımda, ince bir poşetle poşetlenmiş karton kutu içinde geliyor kitaplar.
Ama BKM kitap, kitapları çıtçıt poşete sarıp sadece o şekilde kargoluyorsa kargo şirketlerinin kargoları fırlatıp tekmeleyerek taşıdıklarını unutuyor demektir.
bms0rDl[1].jpg

*Ekşi Sözlük sitesinde gördüğüm bir fotoğraf.

Yukarıda verdiğim, İnternetten bulduğum bu fotoğraftakine benzer bir şekilde özensiz bir şekilde gönderiliyorsa, paketlemesi de sadece kitabın dışına poşet sarıp kargolamaktan ibaretse -yanlış anlamadıysam- kargo aşamasında sorun olabileceğini düşünüyorum.
Sonuçta bazı kargocuların sanki futbol oynarmış gibi, kargolara şut çekerek taşıdıklarını unutmamak lazım. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece Yurtiçi Kargo'ya özel bir durum da değil bu durum. Çoğu kargo şirketinde yaşanılabilen bir durum.
Bu şekilde gönderilirse, (kargoculardan dolayı) ürünün elime 10 parça olarak geçebileceğini düşünüyorum.

Ayrıca mobil uygulamadan yapılan siparişlerde kargo ücretsiz mi oluyor?

Son düzenleme:
Evet mobil uygulama üzerinden satın alırsanız kargo ücretsiz olur.
Tamamdır. "BKM Kitap" sitesinden aldım ürünü. Mobil uygulama üzerinden alışveriş yaptım. Kredi kartı ile ödeme seçeneğinin aktif olması için 15TL ve üzeri alışveriş yapmak gerekiyormuş galiba. Ben de alacağım kitabın yanında bir kitap daha satın aldım ve 18TL gibi bir tutara ulaştı siparişim. Kargo bedava olarak kredi kartıyla aldım böylece.
28.02.2020 Cuma günü saat 22:39'da satın aldım. Ürün 07.03.2020 Cumartesi günü elime ulaştı. Sitenin paketlemesini ve kalitesini gayet beğendim şu an. Müsait olursam fotoğraf da atayım. Gayet temiz ve pırıl pırıl ulaştı kitaplarım. Yanında kitap ayracı da göndermişler. Üzerinde "bkmkitap" yazıyor. Çini temalı bir ayraç. İnternette, özellikle ekşi sözlük sitesinde çok olumsuz yorum vardı ama ben beğendim siteyi. :)

Ben de beğendim, internette çok fazla olumsuz yorum var fakat hem hızlı geldi hem daha ucuz. Üzüldüm bak, bi bana mı ayraç göndermediler? 🤨 Hangi kitapları aldınız?
Yanında kitap ayracı da göndermişler. Üzerinde "bkmkitap" yazıyor. Çini temalı bir ayraç. İnternette, özellikle ekşi sözlük sitesinde çok olumsuz yorum vardı ama ben beğendim siteyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı