Hangi Termal Macunu Kullanıyorsunuz?

Cooler Master Vortex Plus'ın içinden çıkan macun. Geçen gün uyguladım ve 2-3 saat oyun testi yaptım. İşlemci 55 dereceyi geçmiyor.

Cooler Master, Zalman ama tam serisini hatırlamıyorum.
Yıllar önce termal macuna çok az gümüş tozu karıştırmış ve uygulamıştım.
Tabi o zamanlar test falan etmedik faydasını ama uzun zaman öyle kullanılanın bir pc denememiz oldu.

30gr 13 liralık no name altın alaşım(güya) macun. Termal macun yazsanız en ucuzdan başlarsanız bunu bulursunuz zaten. İlk sürünce performansı şaşırtıcı derecede iyi ama içi su gibi ısınınca yanlara akıyor direk performansı düşüyor. İyice basıp su gelmeyene kadar israf edince doğru düzgün kullanabiliyorum. O şekilde performans olarak en kral macundan hiçbir fark görmedim.

Sene doksanlar. Üni. De kimya dersinde hoca en iyi iletken gümüş vs. anlatıyor. Gümüş tozu var elinde deney falan yapıyoruz. Hocadan biraz istedik, satsanızda bu kadarı para etmez vs. espirili bir şekilde verdi. Hemen PC laba gidip okulun PC açıp termal macunu değiştirdik. Yıllarca eğer bizden sonra değiştiren olmamışsa, o şekilde kullanıldı. Hatırladım kadarı ile cayır cayır yanan işlemci rehatladı. Tabi bunda gümüşün payı ne kadar bilemiyorum. Uzun zaman önceydi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı