Hangi Virüs Programını Kullanıyorsunuz?

Akın Çelik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Avast kullanıyorum fakat nedense her indirdiğim dosyayı virüs olarak algılıyor. Torrent'den oyun indirmiyorum oynadığım tüm oyunlar Steam kütüphanemde fakat her halükarda virüs olarak algılıyor. Avast'ı sildim komple. Norton kullanmak istiyorum fakat 30 günlük ve internetten bulunan virüslü seriallerle etkinleştirmek istemiyorum. Sizin virüs programları hakkında önerdiğiniz bir program var mı?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Öncelikle 360 Total Security şuan çok revaçta. Hızlı bir şekilde bilgisayarını tarayabiliyor ve bir kaç "Utility" olarak adlandırılan özelliğe sahip.
360'tan daha tecrübeli bir firmanın yazılımını indirmek istersen de Panda Cloud Free tam sana göre. Bu programın en beğendiğim özelliği USB bellekleri aşılayıp, başka bilgisayarlardan virüs kapmamalarını sağlaması.
Ayrıca bu aralar Bitdefender IS'nin 180 günlük bir kampanyası bulunmakta. Bitdefender da bana göre internet alışverişlerinde ve web korumasında belirttiğim programlardan daha başarılı bir program.

Şuan BIS kullanıyorum ancak yazdığım bütün programları kullandım. Sana da yukarıda belirttiğim programları tavsiye ederim.

Bitdefender Total Security 2015'i kullanıyordum düne kadar, memnundum denebilir ama Norton'un performansına dönüş yapmak istedim ve bu yüzden tekrar Norton Security 2015'in 30 günlük deneme sürümünü kurdum. Torrent'ten indirilen bazı içeriklerin (genellikle de cracklenmiş uygulamaların) güvenlik yazılımları tarafından tehlikeli bulunması yıllardır süregelen ve dikkat etmeniz gereken bir şey. Size tavsiyem crackli uygulama kullanmayın ya da sadece güvendiğiniz grupların cracklerini indirin.

Bitdefender'ın 180 günlük deneme sürümü kampanyası devam ediyor. Ben Norton'u öneririm ancak Norton'un aktif bir kampanyasına ulaşamadım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı