C# Hangi Visual Studio sürümü kullanılmalı?

odunq

Hectopat
Daha fazla  
C# denemek istiyordum Visual Studio üzerinden yazıldığı için indirmek istedim 2022 versiyonu kurması ve yüklemesi neredeyse 1 günümü aldı. Düşük sistem kaynakları kullanımı için eski versiyonları denemek istiyorum 2013 yüklemek istediğimde Hotmail hesabım ile giriş istedi. Giriş yaptıktan sonra "dev Essentials'a katılın" kısmına geçince 2013 için farklı versiyonlar çıkıyor. Başlangıç ve öğrenme amaçlı kullanım için hangisini indirip kurmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
2017 veya 2019 deneyebilirsiniz.
Sistemde epey gecikme yaşandığı için en düşük gereksinimli olanı kullanmak istiyorum. 2022 ile çok fark var mı bunlarda?
Düşük sistemlere en uygun Visual Studio Code'dur.
Bunu kullandığımda öğretici videodaki detaylara ulaşma şansım var mı aynı içerikler değil mi?
Gerçi başta tek olayı kod yazmak ki bunun için çok büyük programlara bile gerek yok. Sadece görsel açıdan aynı formatta olsa yeterli olur benim için.

Visual studio Code ile Rahatça konsole uygulaması yapabilirsin, 2013 gibi eski sürümlere alışma çünkü c# büyük değişimler yaşadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemde epey gecikme yaşandığı için en düşük gereksinimli olanı kullanmak istiyorum. 2022 ile çok fark var mı bunlarda?

2022'yi çok kullanmadım. 2019 ve 2017'yi daha çok kullandım. Aralarında küçük farklar var. Öyle aman aman bir fark yok. Düşük sistem için Visual Studio 2017'yi denemenizi öneririm. Çok da eski olması taraftarı değilim. İşinizi görür.

2022 kesinlikle. Sistemin çok çok kötüyse visual studio code ile gerekli eklentileri kurup geliştirme yapıp dotnet cli ile build alma işini yapabilirsin. Ama geliştirme rahatlığı için kesinlikle VS 2022.

Yeni konular

Geri
Yukarı