Hangi Windows 10 sürümünü kullanmalı?

poyrazkaradere

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HI-LEVEL ELİTE SERIES 128 GB
Ekran kartı
İntel HD Grafik
İşlemci
İntel Pentium 2117u
Şu an Windows 8.1'deyim destek kesildiği için Windows 10'a geçmek istiyorum. Windows 10'nun hangi sürümüne geçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an Windows 8.1'deyim destek kesildiği için Windows 10'a geçmek istiyorum. Windows 10'nun hangi sürümüne geçmeliyim?

Windows 10 Pro gereğinden fazla ağırlaştırır bu sistemi.
Intel Pentium 2117U ve Intel Celeron B815 2019 da üretilen aynı jenerasyon iki işlemcidir.
Windows 10 Home Single Language yeterli olacaktır.

22H2 ISO sunu Media Creation Tool yazılımıyla oluşturup gönül rahatlığıyla temiz kurulum yapabilirsin.

Windows 10 Pro amacına göre değişir bence gereksiz özellikleri var yani sunucu işleriyle uğraşmayacaksan Pro kullanmaya gerek yoktur Home daha iyidir diye düşünüyorum ben Home kullanıyorum çünkü (tek oyun oynuyorum ve film video vs gibi durumlarda ve bazen de visual studioda işim oluyor) ondan gerek yok Pro'ya daha sade ve fazla özellik barındırmadığı için arka planda bilgisayarı yormaz bellek kullanımı ve güç konusunda tasarruf sağlar

Windows 10 Home'ya da Single Language veya da Enterprise kullan Pro tavsiye etmem yorar sistemini boş yere ama bu bahsettiğim sistemler biraz daha default az özellikli hızlıdır

Laptoptaki takılı işlemci i7 2630QM olsaydı bu mümkündü.

Bende i7 12700K var yine sistemim yavaşlamıştı inan 11 Prodaydım gerçi 10 Pro da kullandım bir dönem en sonunda beni 10 Home memnun etti 3.sünde verimi aldım tamamen

Windows 10 Pro gereğinden fazla ağırlaştırır bu sistemi.
Intel Pentium 2117U ve Intel Celeron B815 2019 da üretilen aynı jenerasyon iki işlemcidir.
Windows 10 Home Single Language yeterli olacaktır.

22H2 ISO sunu Media Creation Tool yazılımıyla oluşturup gönül rahatlığıyla temiz kurulum yapabilirsin.
Kesinlikle çok doğru yorum katılıyorum 10 Home en azından normal kullanımda iş görüyor eğer ki masaüstü bilgisayarın varsa hiç gerek yok bile 10 Pro'ya laptop'ta belki olabilir çünkü iş hayatında lazım olacaktır illa ki o zaman farklı durumlar olacağından dolayı işe giderken vs 10 Pro gerekli olabilir özellikle sunucu Hyper-V gibi alanlarda ancak lazım olur çünkü bu özellikler 10 Home'da yoktur

Son düzenleme:
Windows 10 22h2 home kurmaya karar verdim yardımlarınız için teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 15
Bende i7 12700K var yine sistemim yavaşlamıştı inan 11 Prodaydım gerçi 10 Pro da kullandım bir dönem en sonunda beni 10 Home memnun etti 3.sünde verimi aldım tamamen

Windows 11 Pro eczanedeki abime hediye ettiğim sistemde kurulu.
Abimin arkadaşı Windows 11 manyağı Windows Update ile beraber yükseltme yapmış.
Windows 10 Pro kuruluydu normalde bilgisayarda.
i7 10700K + ASUS TUF B560M Plus Wi-Fi takılı sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı