Harici GPU varken HD Graphics Driver'ı kurulmalı mı?

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Yeni PC topladım ve GTX 1050 Tİ ekran kartım var. İşlemcim I5 8400, HD Graphics yazılımlarını henüz yüklemedim. Yüklemeli miyim? Harici ekran kartıma olumlu veya olumsuz etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurmanın bir zararı olmaz. Hatta çift ekran kullanıyorsanız harici ekran kartınızı yükten kurtarabilirsiniz.

Oyun oynadığınız ekranı harici ekran kartının görüntü çıkışına bağlayın. Diğer ekranı da anakartın görüntü çıkışına bağlayın.

I GPU ayarınızı yaptıktan sonra ikisini birden kullanın.

iGPU Nedir ?

Laptoplarda masaüstünde HD Graphics, oyunda harici ekran kartını kullanıyor.
Tamam ama adam bilgisayar topladığını söylüyor ve sözüne ettiği işlemci bir masaüstü işlemcisi. Masaüstünde anakartın çalışma prensibi farklı. Adamın hibrit dizüstü bilgisayarı olsaydı o zaman Intel HD Graphics 4600'ün sürücüsünü kurmak zorunda kalacaktı. Aksi takdirde harici ekran kartınıda kullanamazdı. Ancak masaüstü bilgisayarlarda sürücü kurulu olmasa bile, Intel HD Graphics otomatik olarak devredışı bırakılır ve sadece harici ekran kartı aktif hale gelir. Sürücüler kurulmasa bile, ekran kartına bağladığınızda gene görüntüyü ekran kartından alırsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı