Harici Harddiskim, Düştü Çalışmıyor

Ekrem ÖZ

Hectopat
Yer
Isparta SDÜ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Endüstri III
Az önce yere düşürdüm. PC ye taktığımda biçimlendirme geldi. HDD Tune ile tarattığımda %50 hasarlı duruyor. 10 dk sonra PC görmedi. Taktığımda ötüyor. Yaklaşık 60-65 cm yükseklikten düştü, daha önce 1.5 m den yere düşmüştü ama bir şey olmamıştı. HDD Tune "Error Scan" Quick Scan taramasında yaklaşım her 7 kutudan 3'ü hasarlıydı. Ama PC artık görmüyor ve ötüyor. Sizce öldü mü?

Not: Alalı 5 ay filan oldu. 2 yıl garantisi var. Garantiye versem yenileme yada sorunun çözülmesi mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek kalmadı, çalışmıyor. Güç gidiyor, hareket etmeye başlıyor sonra ötüyor ve hareket duruyor, 10-15 sn sonra tekrar deniyor bu kez 3-4 kez sonra ötüyor. PC de ve HDD Tune de gözükmüyor.

Öldü mü? bence öldü.

Alalı 5 ay olmadı. Az önce arkadaş yere düşürdü yaklaşık 1 metreden. Sonra durum ortada. PC de gözükmüyor ve taktığımda ötüyor.

Anladım, peki bilgilerimi kurtarma şansımız var mı?

Bu aldığım sitenin garanti şartları, http://www.gold.com.tr/MusteriHizmetleri//Sozlesmeler/VipProtect.aspx
okudum ama anlamadım. Diyorki; ürünün tamir masrafı %60'ını geçerse, yada tamir edilemez durumdaysa yenisi ile değiştirilir diyor. Tüm ürünler ve tüm müşteriler için geçerli mi bu maddeler?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'i söküp Saya portuna bağlarsın ama garanti dışında çıkma riski var. Bildiğim kadarıyla HDD kutusu söküldüğünde garanti dışına çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı