Çözüldü Harici HDD'yi nasıl dahili yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LonelyKnife

Centipat
Daha fazla  
Elimde Samsung S2 portable 320GB var ve kasamın HDD'sini bozduğum için bunu dahili yapacaktım fakat içini açtığımda HDD'de SATA ve ata girişleri yok, nasıl dahili yapabilirim?
Harici HDD'im:

IMG-20240521-WA0002.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1716318100493.png

USB56 ve USB78 dört tane USB giriş/çıkışı var. Onlardan bir tanesini kullanabilirsin. Kendin kablo yapman lazım ya da kasanın bir tane USB portunu söküp kasanın içine almalısın.
PC'nin ana kartını incelemen lazım.

Ana kartlarda genelde doğrudan arkadan USB çıkışları vardır. Diğer portlar (kasanın ön tarafında) kablo ile bağlanır. Bir şekilde portlardan birisini içeriye alabilirsen (ya da elinin marifetlerine bakarak) bir kablo uydurabilirsen, o zaman belki yapabilirsin.

PC'nin ana kartını incelemen lazım.

Ana kartlarda genelde doğrudan arkadan USB çıkışları vardır. Diğer portlar (kasanın ön tarafında) kablo ile bağlanır. Bir şekilde portlardan birisini içeriye alabilirsen (ya da elinin marifetlerine bakarak) bir kablo uydurabilirsen, o zaman belki yapabilirsin.

Anakartım P5gc-mx/1333 hocam, normal USB ile bağladığımda BIOS da HDD görünmüyor diye dahili yapmaya çalışmıştım

1716318100493.png

USB56 ve USB78 dört tane USB giriş/çıkışı var. Onlardan bir tanesini kullanabilirsin. Kendin kablo yapman lazım ya da kasanın bir tane USB portunu söküp kasanın içine almalısın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı