Hastalık kafamdan çıkmıyor

374647

Hectopat
Geçen haftalarda da buna benzer konular açmıştım ama ne yaptıysam fayda etmedi. Artık hayatım yok gibi bir şey ne olacaksa olsun moduna girmeye başladım. 2 hafta önce kalbim ağrıyordu şimdi o geçti ama baş ağrısı ve uyuşmalar başladı. Ama bu çok daha fazla korkutuyor doğal olarak. Doktorlar ve sağlıkla yakından alakalı tanıdıklarım beyninde tümör olsa elini kaldırmazsın doğru dürüst yuruyemezsin ve zaten sende böyle bir şey olsa (Allah korusun) biz zaten fark ederiz hemen hastaneye gideriz diyorlar ama ben inanmıyorum bir türlü.

O kadar beynimin içine kazınmış ki bu mesele rüyamda bu hastalığın tam da bana uyduğuna dair makaleler okuyordum geçen. Peki sizce de ailem ve doktorlar doğru mu söylüyor öyle bir şey olması durumunda (Allah korusun) kesin belli eder miydi kendini?

Benim şikayetlerim baş ağrısı/dönmesi, nadiren kulak çınlamas/ağrısı ve ara sıra vücudumun farklı yerlerinde uyuşma kafa derisi ayak vs. ama bunların hepsi bana engel değil sadece varlar yani baş ağrısından kafamı kaldıramayacak ya da baş dönmesinden ayağa kalkamayacak durumda değilim uyuşmalar da genelde belli belirsiz gelip geçiyor sanki ignelenme gibi.

Bir de mesela doktorla bu meseleyi görüştüğüm de kan testinde çıkar demişti ama o kan testi 1 hafta önce alınmıştı bunu bile kafama takıyorum yani sanki bir haftada her şey değişecek gibi. Ne yapacağımı şaşırdım haftalardır uykum yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen haftalarda da buna benzer konular açmıştım ama ne yaptıysam fayda etmedi. Artık hayatım yok gibi bir şey ne olacaksa olsun moduna girmeye başladım. 2 hafta önce kalbim ağrıyordu şimdi o geçti ama baş ağrısı ve uyuşmalar başladı. Ama bu çok daha fazla korkutuyor doğal olarak. Doktorlar ve sağlıkla yakından alakalı tanıdıklarım beyninde tümör olsa elini kaldırmazsın doğru dürüst yuruyemezsin ve zaten sende böyle bir şey olsa (Allah korusun) biz zaten fark ederiz hemen hastaneye gideriz diyorlar ama ben inanmıyorum bir türlü.

O kadar beynimin içine kazınmış ki bu mesele rüyamda bu hastalığın tam da bana uyduğuna dair makaleler okuyordum geçen. Peki sizce de ailem ve doktorlar doğru mu söylüyor öyle bir şey olması durumunda (Allah korusun) kesin belli eder miydi kendini?

Benim şikayetlerim baş ağrısı/dönmesi, nadiren kulak çınlamas/ağrısı ve ara sıra vücudumun farklı yerlerinde uyuşma kafa derisi ayak vs. ama bunların hepsi bana engel değil sadece varlar yani baş ağrısından kafamı kaldıramayacak ya da baş dönmesinden ayağa kalkamayacak durumda değilim uyuşmalar da genelde belli belirsiz gelip geçiyor sanki ignelenme gibi.

Bir de mesela doktorla bu meseleyi görüştüğüm de kan testinde çıkar demişti ama o kan testi 1 hafta önce alınmıştı bunu bile kafama takıyorum yani sanki bir haftada her şey değişecek gibi. Ne yapacağımı şaşırdım haftalardır uykum yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Tamamen psikolojik.

Ee hocam kan testi sonuçlarınız nasıl? Mümkünse Google'den hastalık belirtilerine bakmayın. Hastalık hastası olursunuz. Allah kimsenin başına vermesin, berbat bir şey. Söylediklerinize bakarsak bana hastalık hastası gibi gözüktünüz. Kesin olmayan sağlık sorunlarını çok kafaya takmak, sürekli internetten hastalık belirtisi ve tedavisi araştırmak, 7/24 vücudun fonksiyonlarını gözlemlemek, en ufak bir fonksiyon bozukluğunda ''.... hastası oldum!'' diye psikolojinizi bozmak. Bunlar hastalık hastalığının, hipokondriyazis'in başlıca belirtileri.
Geçmiş olsun bu arada.

Ben sadece 1 ay önce karaciğer için kan testi yaptırmıştım zaten bu endişeler de ordaan başladı nöroloji doktoruna gitmedim.

Peki sence nörolojiye gitmeli miyim?
Nörolojiye gitmelisiniz. Psikolojik olabilir, olmayabilir, hafif olabilir, ağır bir şey olabilir. Mutlaka nöroloji doktoru görmüş olmalısınız anlattığınız belirtilerle.

Fiziksel tüm tetkiklerinizi yaptırdıktan sonra fiziki bir sorun bulunamaz ise anksiyete bozukluklarına işaret eder ve yazdıklarınıza baktığımda büyük ihtimal obsesif-kompülsif bozukluk yaşıyorsunuz. Youtube'dan Psikolog İzzet Güllü'nün OKB videolarını izleyerek tamamen iyileşebilirsiniz.

Hocam yaşadığınız şeyleri birebir yaşamaya başladım en ufak bir ağrı olsa hemen en kötü hastalıkları düşünüyorum. Şu anki durumunuz nedir acaba? Sorunu çözebildiniz mi?

Öncelikle şunu belirteyim. Kesinlikle doktorunuz ne derse ona inanın kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde doktorunuza sorularınızı sorun. Burada aldığınız cevapları asla kesin doğru olarak kabul etmeyin. Sıkıntılarınıza gelecek olursak, 6-7 yıl önce ben de benzer durumları yaşadım. Çoğunlukla durumunuz psikolojik görünüyor çünkü benimkiyle benzer yönleri var. Bundan ayrı olarak baş ağrısı ve baş dönmesi, uyuşukluk hissi gibi durumlar kronik kulak iltihabının sonuçları olabilir. Bir kbb uzmanına görünün. Baş dönmesi ve baş ağrısı göz bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir ve tabi ki milyonlarca sebebi de olabilir. eğer çok kafanıza takılıyorsa bir check up yaptırın. Eğer kalbiniz üstünden ağrı , sızı vs. hissediyorsanız korkmayın zira kabin üstünde sinir olmadığı için kalp krizi geçiriyor olsanız kalbinizin üstü ağrımaz, sırt, kollar ve çeneye yayılan yanma ve sızlama hissedersiniz, bunlar da eşit aralıklarla gerçekleşir. Her ne olursa olsun kafanıza çok takmamaya çalışın. Sağlıklı günler dilerim.

Geri
Yukarı