Hat alırken neye dikkat etmeli?

Hakan Efe3301

Centipat
Daha fazla  
Kullandıgım Turkcell hat abim adına kayıtlı olduğu için birçok yerde özellikle Paycell gibi uygulamalarda sorun yaşıyorum. Kendi adıma bir yeni hat almak istiyorum yeni hat alırken nelere dikkat etmeliyim? Operatörler daha önce kullanılmıs, kapatılmıs hatları bir süre sonra satısa sunuyor diye biliyorum. Ben kimsenin önce kullandıgı numara almak istemiyorum. Hiç kullanılmamıs olması öncelikli sartım. Sizin önerileriniz nedir? Almak istediğim hat: Faturasız, kontörlü denilen hazırkart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben en son 2 yıl önce Turkcell'den hat aldım, alırken sordum, bu önceden kullanılmış mıdır dedim, satıcı da orada 20 yıldır Turkcell bayisi işleten bir adamdı, onu biz bile bilemeyiz, biz bile hat alıyoruz kullanılmış çıkıyor dedi. Aldığım hat da tam anasının gözü çıktı, bir suriyelininmiş, ilk birkaç ay boyunca hep Arapça mesajlar geliyordu hatta bir tanesini çevirdim "Merhaba sınırı geçtim" tarzı şeyler yazıyordu. Artık insan kaçakçısı mıydı nedir bilmem ama bu işler piyango. Hiçbir firma net bir bildiri yapmadan size bunları satıyor. Yine TAA 11 yıl önce yine Turkcell'den hat almıştım o da kullanılmış çıkmıştı, geçen yıla kadar Yusuf adındaki önceki hat sahibine icra mesajları geliyordu. Diğerleri de böyle muhtemelen.

Hiç kullanılmamış hattı nasıl tespit edebiliriz bilemiyorum ama e-SIM teknolojisini telefonun destekliyorsa deneyebilirsin. S22 kullanıcısıyım ve Turkcell hattın çekmemesi gibi bir problem yaşamadım. Tek problemi e-SIM'in telefonunu sıfırladığında tekrar QR ile okutman gerekiyor yedeğini vs. almak yeterli dedi yetkililer.

Paycell konusunda zamanında çok kullanmış ve Steam'e sayesinde her ay 30 TL 20 TL gibi puanlarla kullanmış birisi olarak söylüyorum genel olarak problemli bir yapım. Şu yüzden problemli puanlarınız geç gelebiliyor, ödeme yaparken bazen hata veriyor. Ayrıca faturalı hattın olması gerekiyor gerçekten kredi kartı gibi kullanmak istiyorsan, çünkü hazır limit falan oluyor paran bittiğide oradan ek hesap gibi para çekebiliyorsun. Benim limitim çok yükselmişti, faturalı genç Turkcell'e geçiş yaptığımda sanki sıfırdan yeni gelmişim gibi algılandı ve bütün limitlerim sıfırlandı şu an limitim saçma şekilde 200 TL mi ne. Şu an kullanmıyorum çünkü puan ile Steam cüzdanı artık alamıyoruz kaldırıldı. Onun yerine Papara gibi Nays gibi kart ürünlerini deneyebilirsin onlarda da bayağı cashback özellikleri oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı