Hat değerlerim normal ancak indirme hızım çok düşük

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
İyi günler, arkadaşlar. Netspeed 35 Mbit download, 6 Mbit upload VDSL paket kullanıyorum. Hat değerlerim gayet normal olmasına rağmen ve upload hızım 6 Mbit sabit olmasına rağmen yaklaşık 10 Mbit civarı bir download hızı alıyorum. Müşteri hizmetleri Wi-Fi kanalı değiştirmemi (1, 6, 11) söyledi ve yaptığımda hiçbir işe yaramadı. Bilgisayara Ethernet'le bağlı, ancak telefonda da aynı hız düşüklüğü mevcut. Modemim ZyXEL VMG1312-T20b. Bunun çözümü nedir?

Screenshot from 2023-03-14 18-46-07.png

Screenshot from 2023-03-14 18-47-40.png

Test anında evdeki başka cihazlar download veya upload yapıyor olabilir. Boş bir zamanda tekrar test edin, ayrıca bufferbloat testi de yapmanızı öneririm. Hala aynıysa müşteri hizmetlerine arıza kaydı bırak.

Test anında evdeki başka cihazlar download veya upload yapıyor olabilir. Boş bir zamanda tekrar test edin, ayrıca bufferbloat testi de yapmanızı öneririm. Hala aynıysa müşteri hizmetlerine arıza kaydı bırak.
İndirme yok. 4 gündür aynı problem. Müşteri hizmetlerini aradım zaten. Wi-Fi kanalını değiştirin dedi o da bir işe yaramadı.

Hocam hız testini farklı sunucularla yapmayı deneyin bir de, onun dışında modeme ethernet ile bağlanıp deneyebilirseniz iyi olur

Geri
Yukarı