Hat değerlerime göre ne kadar hız alabilirim?

halogong

Kilopat
Daha fazla  
Konuştuğum yetkili; VDSL'e geçince, bizim hatta tanımlı olan kablonun daha uzun olan taraftan geldiği için hızının düşük olabileceğini söyledi. Modem içerisinden baktığımda ise hat zayıflaması 1.2 olarak gözüküyor. Bu değere göre 75Mbps hız alabilir miyim? ADSL2+ olarak gözüküyor hala, ama sinyal zayıflaması 30 küsurden 1.2'ye düşmüş.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-06 134131.jpg
    Ekran görüntüsü 2023-05-06 134131.jpg
    28,4 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan hattın ADSL modunda çalıştığı için maksimum ADSL değerlerin gözüküyor. Hattı VDSl'e taşıman gerekiyor. Operatörün çağrı merkeziyle görüş hattı VDSL'e aldır, sonra tekrar bakalım değerlere

Yeni aktardıkları için 0 olarak gözüküyor değerler.
Hocam siz VDSL paket isteyin. Direkt tanımlayacaklarını düşünüyorum.

Yeni aktardıkları için 0 olarak gözüküyor değerler.
Hocam siz VDSL paket isteyin. Direkt tanı
Eki Görüntüle 1768916

Evet hocam @EkmekArasiHDD dediği gibi bu zayıflama ile ortalama 97 Mbps alırsınız.
Bu arada cable loss olayı tamamen etkiliyor olayları. Default 13.87 olarak gelse de bile ben 8 SNR değerlerime ve mesafeme göre ayarladığımda tam olarak 27 dB'ye denk geliyor. Site tabi fikir sahibi olmaya yardımcı olur ama tam değerler için tam anlamıyla hesaplamak gerek.

Hocam siz VDSL paket isteyin. Direkt tanımlayacaklarını düşünüyorum.

Hocam siz VDSL paket isteyin. Direkt tanı

Bu arada cable loss olayı tamamen etkiliyor olayları. Default 13.87 olarak gelse de bile ben 8 SNR değerlerime ve mesafeme göre ayarladığımda tam olarak 27 DB'ye denk geliyor. Site tabii fikir sahibi olmaya yardımcı olur ama tam değerler için tam anlamıyla hesaplamak gerek.

Değerler değiştiği gibi aradım bu sabah ama bizde göremiyoruz dediler. Tekrar sorarım.

Değerler neden böyle bende anlamadım. Kutuyla evin arasında 100 metre mesafe vardır. Normalde de komşular ne hız alıyorsa iki katı geliyordu bize🙂

Geri
Yukarı