Hava sıcakken bilgisayarın 50 derece olması normal mi?

Brnnn.0

Decapat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1500x - RX570 8GB - 8GB CORSAİR 3200MHZ 8GB HYPERX FURY 3200 MHZ - 500W RAMPAGE PSU - XİMATEC KASA - 120+240 SATA3 SSD
Meslek
Öğrenci
Hocam 43 derece havada işlemci anlık olarak Edge de 50 derece, ve arkada Discord açık. Mesela kış aylarında bu dereceler 30'lara düşer mi, aynı şekilde Edge ve Discord açıkken?

Evet, hava sıcaklığının doğrudan etkisi var, bir ay öncesine kıyasla bende de sıcaklıklar hem boşta hem yükte arttı.

Hocam 43 derece havada işlemci anlık olarak Edge de 50 derece, ve arkada Discord açık. Mesela kış aylarında bu dereceler 30'lara düşer mi, aynı şekilde Edge ve Discord açıkken?
50 derece bir şey değil. Benim kuzenimin ekran kartı fanı ya ben ya o takamamisiz aylarca 94-97 derecede çalıştı gtx 1050 ti hâlâ calisiyor. 🤩😄

Fark ediyor evet. Örneğin bende de Discord, Chrome ve LoL arayüzü açık 50-52 derece. Kış aylarında soğukken 32-36 derece arasındaydı. Odada artan her 1 derece sıcaklık işlemci sıcaklığını da 1 derece arttırıyor.

İşlemci ve fan nedir bende kışın 35 lerde dolaşırken yazın başında 41 lerde idi şuan 10 derece daha arttı sıcaklıklar sizinde boşta maksimum 40 falan olur.

Fark ediyor evet. Örneğin bende de Discord, Chrome ve LoL arayüzü açık 50-52 derece. Kış aylarında soğukken 32-36 derece arasındaydı. Odada artan her 1 derece sıcaklık işlemci sıcaklığını da 1 derece arttırıyor.

Anladım çok teşekkürler, kışı heyecan ve merakla bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı