Havalı tüfek için ailemi nasıl ikna edebilirim?

Havalı tüfek alma, ben de atıcılık için kullanıyorum ama normal tüfekler gibi değil. Hem daha ağır hem daha uzun. 12 kalibre av tüfeği de kullandım havalı tüfek de kullandım gerçekten hissiyatları aynı değil. Yani almanın bir manası yok. 22 yaşını bekle 36 kalibre şarjörlü tüfek al.

Ben havalı tüfek kullanıyorum hatta zaman zaman ailemle beraber gidip atış yapıyoruz kim daha çok şişe kıracak diye yarışıyoruz. Bunun normal tüfekten farklı olduğunu, ruhsatsız taşındığını, sadece eğlence amaçlı olup av veya korunma amaçlı olmadığına anneni ikna et. Tabi benimki havalı yaylı tüfek yani 5.5mm lik saçma kullanıyor ve bunu bir yay aracılığıyla fırlatıyor. Alırken ben de çok tereddütte kalmıştım acaba 2 gün sonra sıkılır bırakır mıyım diye ama en azından ayda 1 kere boş araziye gidip şişe vurmak gerçekten insana iyi geliyor.

Havalı tüfek alma, ben de atıcılık için kullanıyorum ama normal tüfekler gibi değil. Hem daha ağır hem daha uzun. 12 kalibre av tüfeği de kullandım havalı tüfek de kullandım gerçekten hissiyatları aynı değil. Yani almanın bir manası yok. 22 yaşını bekle 36 kalibre şarjörlü tüfek al.
Hocam bugünlerde aklıma takılan bir şey var, havalı tüfekten vazgeçip dediğiniz gibi 22 yaşında 36 kalibre şarjörlü tüfek almaya karar verdim babama söyledim “tamam” dedi, birde aklıma takıldı Türkiye’de Desert Eagle alınabiliyor mu? Ruhsat işleri nasıl işliyor? Ne kadar masrafları var? Bu konularda bilginiz varsa veya bunları öğrenebileceğim bir site varsa link bırakırsanız sevinirim😁 birde bu silahlar ve mermiler nereden temin edilebilir? Ben Adana’da oturuyorum ama sırf bu silahları almak için Türkiye’nin öteki köşesine gidebilirim😁 22 yaşımı sabırsızlıkla bekliyorum😁

Desert eagle arkadaşım 40küsur bin liraya satıyordu ama profesyonel anlamda kullanılacak silahlardan değil gösteriş meraklıları ve koleksiyonerler için daha uygun.

Havalı tüfek atıcılık sporunun ilk adımıdır. PCP tüfek alabilirsin hem çok daha güçlü hem de şarjörlü ama onun da hava dolum sıkıntısı var.
Yivsiz av tüfekleri ile kıyaslanmaz, av tüfeğini her yerde kullanamazsınız ve yivset olmadığı için isabet oranı çok düşüktür.

Anneler genelde izin vermez, herhangi bir canlıya karşı kullanmayacağından emin olursa izin verebilir.

PCP tüfekler .50 cal'ye kadar çıkıyor ama en yaygın .22 ve .25 cal kullanılıyor, yarı otomatik ve tam otomatik modelleri var. Otomatik modellerin gücü biraz düşük oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben zamanında bi iki kere nabız yokladım, al falan dediler, muhtemelen inanmadılar. Ben de bi gün gittim aldım, eve tüfekle girince bişey diyemediler. Zaten köye gidersek orda kullanıyordum pek sıkıntı çıkmadı. Silaha hevesin varsa mutlaka yaylı ya da pistonlu bir havalı tüfek al, hevesini alınca gerisini düşünürsün. Zayıf bir silah türü ancak yivli olduğu için oldukça isabetli, ve çok sessiz. Ateşli bir silahı sıktığında 3 blok öteden duyulur ama havalı tüfeği yan komşun duyar sadece. Model olarak striker edge 5.5 kullanıyorum güzel tüfek ama fiyatları uçmuş. Ben 140tl ye almıştım simdi yaklaşık 450tl.

Hocam bugünlerde aklıma takılan bir şey var, havalı tüfekten vazgeçip dediğiniz gibi 22 yaşında 36 kalibre şarjörlü tüfek almaya karar verdim babama söyledim “tamam” dedi, birde aklıma takıldı Türkiye’de Desert Eagle alınabiliyor mu? Ruhsat işleri nasıl işliyor? Ne kadar masrafları var? Bu konularda bilginiz varsa veya bunları öğrenebileceğim bir site varsa link bırakırsanız sevinirim😁 birde bu silahlar ve mermiler nereden temin edilebilir? Ben Adana’da oturuyorum ama sırf bu silahları almak için Türkiye’nin öteki köşesine gidebilirim😁 22 yaşımı sabırsızlıkla bekliyorum😁
Hocam Deagleyi MKE getirmiyor.

Hocam deagleyi mke getirmiyor.

Yurt dışından getirilip sahip olunabiliyor en azından, five seven de aynı şekilde. Ama bunlar heves işi, başlığı açan arkadaşın yaşı küçük muhtemelen. Desert eagle fetiş seviyesinde anormal bir güce sahip bir tabanca, ve hiçbir açıdan kullanışlı değil, doğru mühimmatla glock bile daha iyi zırh delebiliyor.

Desert Eagle fetiş seviyesinde anormal güce sahip bir tabanca.
Biliyorum hocam, bendeki istek de anormal derecede. 😁
Striker Edge 5.5.
Arkadaşımda olan model, 8-10 el sıkmıştım, gerçekten keyifli, konuyu açtığım zamandan kısa süre sonra bir paket mermi almıştım ama tavır değişmedi. Artık yaş bekleyip alırız. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı