Hayat kalitesi nasıl artırılır?

mertbabapro

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, hayatımdan keyif alamıyorum. Okuldan 17'de eve gelme, oyun oynama, 23'de uyuma, 7'de okula gitme ve tekrarlama. Neler yapabilirim? Hayat kalitemi nasıl artırabilirim? Bazen düşünüyorum, ben gerçekten hayatımdan keyif alamıyorum, sevdiğin şeylerde keyif vermiyor. Ayrıca bu rutinde de çok ileri gidemiyorum. Eğitim sistemi malum.

Arkadaşlar, hayatımdan keyif alamıyorum. Okuldan 17'de eve gelme, oyun oynama, 23'de uyuma, 7'de okula gitme ve tekrarlama. Neler yapabilirim? Hayat kalitemi nasıl artırabilirim? Bazen düşünüyorum, ben gerçekten hayatımdan keyif alamıyorum, sevdiğin şeylerde keyif vermiyor. Ayrıca bu rutinde de çok ileri gidemiyorum. Eğitim sistemi malum.
Evde Calisthenics egzersizleri var onları yap. Abur cubur tarzı yiyecekleri yemeyi kes ayrıca e-kitap oku. Sadece okul ve oyun oynarsan bir süre sonra bunalman normal. Oyuna harcadığın vakti azaltırsan ve başka şeylere yönelirsen daha çok zevk alırsın.

Hayatını rutinlerden uzaklaştır. Peş peşe iki gün aynı rutini uygulama. Kendine haftanın günlerine yayabileceğin aktiviteler bul. Mesela pazartesi günü okuldan sonra bilgisayarda takıldıysan salı gününü yürüyüşe ayır. Her gün aynı şeyi yaptığında ne kadar sevsende aynı keyfi alamıyorsun.

Para kazanmanın yolunu bul mümkünse asgari ücretin üstü.
Eve daha yakın okula yazıl ya da okulu bırak bende zamanında bıraksaydım keşke derim.
Göbeğin varsa erit.
Sigara içiyorsan bırak vücudun performansını ciddi oranda düşürür.
İçki içme.
Spor yap.
Arkadaşlarınla takıl samimi olanlarla sevmediklerinle takılma.
Negatif insanlardan ve durumlardan uzak dur.
Kitap oku modern klasikleri tavsiye ederim.
Kız arkadaş edin.
Çok terliyorsan her gün duş al.
En önemlisi akışına bırak okulu bırakmasanda elbet biter.
Yeni şeyler öğren genel kültür belgesel gibi.
Arkadaşlarla halı saha ya da basket bol oyna.
Yeni PC al yeni oyun.
Ailenle vakit geçir arada.

Geri
Yukarı