Hayatım boyunca her şeyin kötü olması

@757283 babanız peki? Eğer üniversite sınavını kesin kazanabilir gözü ile bakıyorsanız refah seviyesi yüksek bir ilde kendi düzeninizi kurun. Daha sonra sosyal hayatınıza yeterince vakit ayırabilecek kadar ekonomik güce sahip olun. Söylemesi kolay farkındayım ama sosyal çevreniz şuan için önemli değilse bir süreliğine göz ardı edebilirsiniz.

@757283 babanız peki? Eğer üniversite sınavını kesin kazanabilir gözü ile bakıyorsanız refah seviyesi yüksek bir ilde kendi düzeninizi kurun. Daha sonra sosyal hayatınıza yeterince vakit ayırabilecek kadar ekonomik güce sahip olun. Söylemesi kolay farkındayım ama sosyal çevreniz şuan için önemli değilse bir süreliğine göz ardı edebilirsiniz.
Ekonomik durumlar iyi olmadığından dolayı çalışıyordum hocam. Babam da çalışıyor ama o da işçi zaten. Temel ihtiyaçları vs karşılıyoruz işte. Ben çalışıp destek oluyordum. Üniversiteyi kazanacağım umarım netlerim iyi ama bulunduğum şehirden çıkabilir miyim bilmiyorum. Bazen her şeyi bırakıp yaşım gelince tır sürüp yurtdışına çıkmayı dahi düşünüyorum. Zaten bütün zorlukları gördüm başka zorluklar bana vurmaz artık. Üniversiteye gitsem 4 yılda okul masrafları, kitaplar nasıl olur bilmiyorum. Hem ders hem iş olur mu bilemiyorum. Çalışmazsam diğer ihtiyaçlarımın yanına bir de üniversite masrafı biniyor. Bakacağım çaresine artık hocam sağolun yazıp yardımcı olmak istediğiniz için.

Anladığım kadarıyla hayatta hep bir şeyler yapmaya çalışmıssın.

Zihin olarak bu düşüncüden çıkman gerek yoksa anlık yaşadığın şeyler çok önemli değil.
Başka şeyler düşünmeye çalışıyorum ama bazen oluyor işte böyle.

Normalde asla bir yere böyle yazmazdım ama demirden değilim, bir yerde tıkanıyor artık insan.

@757283 hocam iş sizde bitiyor tabii ki biz ne kadar zırvalasakta burada sizin kararlarınız önemli. Eğer pes etmezseniz, bu mücadeleniz ileride mutlaka size artı olarak dönecektir. Savaşmaya devam et asker!

Konu açmanız da bir sorun yok bence ki zaten konu dışına açılan konular web sitesi aramalarında çıkmıyor. Bende zamanında 9. Sınıfa giderken saçma sapan bir sebepten ergenliğimin beraberinde getirdiği şeyleri bir sorun olarak görüp konu açmıştım. Pişman mıyım? Hayır. Gerekli miydi? Hayır.

Eh, bende demirden olmaya çalışıyorum. Bakalım başarabilecek miyim.

@757283 hocam iş sizde bitiyor tabii ki biz ne kadar zırvalasakta burada sizin kararlarınız önemli. Eğer pes etmezseniz, bu mücadeleniz ileride mutlaka size artı olarak dönecektir. Savaşmaya devam et asker!

Konu açmanız da bir sorun yok bence ki zaten konu dışına açılan konular web sitesi aramalarında çıkmıyor. Bende zamanında 9. Sınıfa giderken saçma sapan bir sebepten ergenliğimin beraberinde getirdiği şeyleri bir sorun olarak görüp konu açmıştım. Pişman mıyım? Hayır. Gerekli miydi? Hayır.

Eh, bende demirden olmaya çalışıyorum. Bakalım başarabilecek miyim.
Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır bize. Gelecek günlerin hatırına savaşmaya devam edeceğiz hocam. Kavgalar demirden insanlar yetiştirir, hakkını vermemiz lazım o halde. Hazırlanan zamanlar için savaşmamız lazım. Yolumuz açık olsun hocam.

Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır bize. Gelecek günlerin hatırına savaşmaya devam edeceğiz hocam. Kavgalar demirden insanlar yetiştirir, hakkını vermemiz lazım o halde. Hazırlanan zamanlar için savaşmamız lazım. Yolumuz açık olsun hocam.

Sınava az kaldı. Hayatın nasıl gidiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sene daha sabret, istikrarlı şekilde emek gösteren her kişi er ya da geç istediği şartlara kavuşur. İstikrarlı çalışmak, şans denen faktörü de ezmeni sağlar bir noktadan sonra.

Şanssızlık - bu yaşa kadar ayın karanlık yüzünü görmüşsün :) Zamanı gelince diğer yüzünü de gösterir, yalnızca sabret. Eğitim hayatının bitmesine çok bir şey kalmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı