Hayatıma nasıl yön verebilirim?

Zehels

Zeptopat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi.

Okulda kaldım imam hatipte okuyordum aile zorunlugu ile gittim önceki açtığım konulara bakabilirsiniz olayın nasıl ilerllediğini.

Evet derslerim kötü ama okulda kalmacak kadar değil ama kuran Arapça derslerinden 0 5 arası aldım diye kalıyorum. 1 senem boşa gitti. Açıktan geçtim diye 2 sene de boşa gitti. Aileme başka okulda okicam dedim izin vermediler. Çalışacaksın diyor. Sizce hayatım nasıl ilerlemeli yani hangi meslek yapabilirim? İleride arkadaşlarım çoğu dindar olduğu için ben de imam hatipe götürüldüm. Onlar geçti ben kaldım. Simdiki planım ne olmalı sizce? Vereceğiniz cevaplar benim için çok çok önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim keşke imam hatip mezunu olabilsen bu ülkede en çok parayı din adamları kazanıyor.
Yok yapamam diyorsan hangi meslekte uzmansın, hangi mesleği seviyorsun onları yapmaya çalış ki çalışmaktan zevk alasın.

Bence 18 yaşına kadar belli bir miktar para biriktirip. 18 yaşındada tek başına yeni bir şehre gidebilirsin. Hem senin için yeni bir hayat yeni başlangıçlar olur.
Meslek olarak da istediğini yap sonuçta bu senin hayattın.

Bence 18 yaşına kadar belli bir miktar para biriktirip. 18 yaşındada tek başına yeni bir şehre gidebilirsin. Hem senin için yeni bir hayat yeni başlangıçlar olur.
Meslek olarak da istediğini yap sonuçta bu senin hayattın.

18 yaşına girince bir anda fahiş kira fiyatları düşmüyor dostum, bu dediğini anca geliri iyi olanlar yapar. Arkadaşın mesleği olmadığını düşünce de vasıfsız birinin alıcağı maaş en fazla asgari ücret olur onla da başka şehirde tek başına yaşamak anca hayal olur.

18 yaşına girince bir anda fahiş kira fiyatları düşmüyor dostum, bu dediğini anca geliri iyi olanlar yapar. Arkadaşın mesleği olmadığını düşünce de vasıfsız birinin alıcağı maaş en fazla asgari ücret olur onunla da başka şehirde tek başına yaşamak anca hayal olur.

Haklısın ama denemekten zarar gelmez.

18 yaşına girince bir anda fahiş kira fiyatları düşmüyor dostum, bu dediğini anca geliri iyi olanlar yapar. Arkadaşın mesleği olmadığını düşünce de vasıfsız birinin alıcağı maaş en fazla asgari ücret olur onunla da başka şehirde tek başına yaşamak anca hayal olur.

Zaten ailemle konuştum onların hatası olduğunu kabulleniyorlar para istemdiler benden çalışacağım zaman paranın yüzde 90 nını kenara koyacağım çünkü 17 yaşındayım evde yemek yerim sadece giyim için harcarım İstanbul gibi bir yerdeyim ailenin torun olarak en büyük benim benim için para topluyorlar geleceğim için ama çok geç imam hatip gitmek istemedim. Max çalışabileceğim iyi bir yer güvenlik olmak.

Zaten ailemle konuştum onların hatası olduğunu kabulleniyorlar para istemdiler benden çalışacağım zaman paranın yüzde 90 nını kenara koyacağım çünkü 17 yaşındayım evde yemek yerim sadece giyim için harcarım İstanbul gibi bir yerdeyim ailenin torun olarak en büyük benim benim için para topluyorlar geleceğim için ama çok geç imam hatip gitmek istemedim. Max çalışabileceğim iyi bir yer güvenlik olmak.

İmam hatip falan ne olduğunun, hangi liseden mezun olduğunun bir önemi yok. Önemli olan kendini hangi konuda ne kadar geliştirdiğin. Bir işe girerken işveren sana hangi liseden mezunsun diye sormayacak, "kendini geliştirdin mi? Bize bilgilerine ne katabilirsin?" diye sorular soracak. Para kazandığın zaman yatırım yap. Giysiye binler harcamana gerek yok yaz için 4-5 tişört, kış için 4-5 kazat ve 1,2 mont yeterlidir. Dahası insanlığın açgözlülüğü nedeniyle sonu buhran ve mutsuzluk ile biten şeyler. Ekonomi yönetimini iyi yap.

İmam hatip falan ne olduğunun, hangi liseden mezun olduğunun bir önemi yok. Önemli olan kendini hangi konuda ne kadar geliştirdiğin. Bir işe girerken işveren sana hangi liseden mezunsun diye sormayacak, "kendini geliştirdin mi? Bize bilgilerine ne katabilirsin?" diye sorular soracak. Para kazandığın zaman yatırım yap. Giysiye binler harcamana gerek yok yaz için 4-5 tişört, kış için 4-5 kazat ve 1,2 mont yeterlidir. Dahası insanlığın açgözlülüğü nedeniyle sonu buhran ve mutsuzluk ile biten şeyler. Ekonomi yönetimini iyi yap.

Yatırım derken örnek verebilir misin şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı