Hayatında hiç midye ve kokoreç yemeyen insan bir şey kaybetmiş midir?

Hayatımda hiç midye ve kokoreç yemedim. Midyeyi deniz ürünleri ile aram olmadığı için, kokreçi ise hamburger döner gibi şeyleri yediğim için yemendim. Sizce çok şey kaybettim mi? Arkadaşlarım midye neyse de kokoreç yenmez mi diyor.
Bende sizin gibiydim geçen sene ilk defa yedim.
Tadı güzeldi bence ufak olsa bile kaybettiniz.
Ben 11 yıldır yemeye çalışıyordum. 😃

Hayatımda hiç midye ve kokoreç yemedim. Midyeyi deniz ürünleri ile aram olmadığı için, kokreçi ise hamburger döner gibi şeyleri yediğim için yemendim. Sizce çok şey kaybettim mi? Arkadaşlarım midye neyse de kokoreç yenmez mi diyor.

Bana kalırsa çok bir şey kaybetmedin. Düzgün yapan bir yerde kokoreç yiyebilirsin. Midyeye gelirsek bende midye sevmiyorum.

Hocam, Kokoreç gibi yiyecekleri güvenilir yerlerden yemek gerekir. Sokakta seyyar gibi kokoreç satan kişiler var böyle yerlerden yemenizi önermiyorum.
Denemişken kaliteli bir yerden deneyeceğim evimin yakınında 2-3 tane var ama iyi olduğunu sanmıyorum yanından geçerken yağ kokusu içimi karıştırıyor.

Midye'nin kokusunu bende pek sevmedim, hatta kokmuş köpek ağız kokusu gibi bir benzetme yapıyordum, ama tadı kokusundan daha iyiydi dürüst olmak gerekir ise. Çok merak ediyorsanız yiyebilirsiniz, kaç kere dünyaya geleceksiniz?

Denemişken kaliteli bir yerden deneyeceğim evimin yakınında 2-3 tane var ama iyi olduğunu sanmıyorum yanından geçerken yağ kokusu içimi karıştırıyor.
Hocam, iyiden ziyade titizlikle temizlenmesi gereken yiyecekler. Sonuçta hayvanın boşaltım sisteminden parçalar kullanılıyor. Temiz olması önemli.

Geri
Yukarı