Hayvanlarım 6 aylıktan büyük diye 11 bin TL cip cezası aldım

715194

Femtopat
Şu an ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Benim 3-10 yaş arasında 3 tane hayvanım var.
Biliyorsunuz 2022 senesinde çip zorunlu oldu ve bizde zaten başvuru yapmıştık sadece tarih vermelerini bekliyorduk.

Neyse işte biz hayvanların yaşını söyledik ve adam bize 6 aydan büyük oldukları için kişi başı 3642.
Şu an bir yol bulmaya çalışıyoruz.

Önerisi olan var mı? Çünkü 11bin gerçekten büyük para bizim için.

Başvuru yapmıştık, tarih vermelerini bekliyorduk derken süreç nasıl ilerliyor ki?
Biz bir tanıdığımızın kedisini veterinere götürmüştük ve direkt takmışlardı.

Hayvanların çiplenmesi için son tarih 31 Aralık 2022 idi. O tarihten önce başvuran ve gün bekleyen herkes cezadan muaf tutuldu. Siz ne zaman başvurmuştunuz?

Biz işte 2022 Kasım-Aralık gibi başvuru yaptık. Daha sonra tarih verildi. Ben de öğleden sonraya istemiştim. Neyse o gün geldi aradılar, çip öğleden önce cip bitti, size başka zaman ayarlıyalım dedi ve işte bugüne biz de gitmeden önce aradık işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz işte 2022 Kasım-aralık gibi başvuru yaptık. Daha sonra tarih verirdi bende öğleden sonraya istemiştim neyse o gün geldi aradılar çip öğleden önce cip bitti size başka zaman ayarlıyalım dedi ve işte bugüne bizde gitmeden önce aradık işte.
Normalde sistemde veya belgede işlenmesi gerekiyordu bu konu hakkında. Tarihin ertelenmesine dair bir resmi yazısı var mı?

Biz işte 2022 Kasım-Aralık gibi başvuru yaptık. Daha sonra tarih verildi. Ben de öğleden sonraya istemiştim. Neyse o gün geldi aradılar, çip öğleden önce cip bitti, size başka zaman ayarlıyalım dedi ve işte bugüne biz de gitmeden önce aradık işte.
Hocam siz 1 sene sıra mi beklediniz🤔 Ayrıca kim yazıyor bu cezayı, nerede yazıyor?

Tamamen sizin hatanız. Üstüne düşmeniz gerekirdi. Tarımdakiler başından savmışlar sizi. Sizde üstüne düşmemişsiniz. Kanun çıkalı 1 sene oldu neredeyse. Sizin ihmaliniz.

Bende de 3 hayvan var. 2 köpek,1 kedi. Köpeklerin biri ve kedi çipli değildi. Bende tarımda yaptırmak istemiştim daha uygun diye, tarıma gittim şu gün gel dediler. O gün gelince gittim doktor yok daha sonra gelin dediler. Gittim bende özelde yaptırdım mecbur. Devlet kurumlarında işleyiş maalesef yavaş.

200-250 TL'den kaçayım derken 11 binlik olmuşsunuz. Yazık olmuş.

Geri
Yukarı