Hazır bilgisayarlar alınır mı?

Sıfır garantili ürün sonuçta PSU korkma yıllarca götürür seni. Hemen değiştirmen şart değil götürdüğü yere kadar gitsin. Zaten tüm parçalarında garantili olaracak en az 2-3 yıl artık yok öyle elektirikler gitti bütün parçalar yandı flan binalar sigortalar PC'ler flan hep korumalı. Bazı arkadaşlarda marka takıntısı var farklı marka görünce hemen bomba bu patlar diyorlar. DÜnya çapında satan insanların kullandığı ürünler bunlar.
Ekran kartını değiştirecem demişin bence 1660Tİ 1080p için rahat 3-4 sene işini görür arkana baktırmaz performans olarak.
RTX 2060 ile GTX 1660 Tİ arasında çok fark var diye biliyorum ben hocam(Fps bakımından). Aralarında sadece 300 tl lik bir fark var o yüzden değiştiriyorum.

Yüksek ihtimalle 1 haftada alabilirim,sadece 1 hafta götürse yeter. Bu arada tavsiye edebileceğiniz güzel bir psu varmıdır? Ekran kartına ileride upgrade yapabilirim. ona uygun birşey önerirseniz güzel olur teşekkürler.
Bunu öneririm.
Fsp 700w Hydro Serisi 80+ Bronze Güç Kaynağı - n11.com

Sıfır garantili ürün sonuçta PSU korkma yıllarca götürür seni. Hemen değiştirmen şart değil götürdüğü yere kadar gitsin. Zaten tüm parçalarında garantili olaracak en az 2-3 yıl artık yok öyle elektirikler gitti bütün parçalar yandı flan binalar sigortalar PC'ler flan hep korumalı. Bazı arkadaşlarda marka takıntısı var farklı marka görünce hemen bomba bu patlar diyorlar. DÜnya çapında satan insanların kullandığı ürünler bunlar.
Ekran kartını değiştirecem demişin bence 1660Tİ 1080p için rahat 3-4 sene işini görür arkana baktırmaz performans olarak.
Forumda PSU yüzünden dert yanan bir sürü insan gördüm. Tecrübelerime dayanarak söyledim. Ayrıca kalitesiz bir PSU vaat ettiği gücü veremez ve bileşenleri iyi besleyemez.

Şöyle bir hazır sistem buldum: Alpha 9416 [Mithrain Tavsiyesidir] | i5-9400F ASUS GTX 1660 Ti Dual O6G 8GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com işlemcisini i7 8700, ekran kartını inno3D RTX 2060 yapıp ve RAM'lerini de 16 GB DDR4 3000MHz yapmak istiyorum. F/P açısından eşi benzerini bulamadım. Sizce nasıl? Alınır mı?
Kendin toplarsan daha iyi olabilir. Alacağın parçalar neye hizmet edecek bunuda düşünerek toplayabilirsin. Hatta parçaları farklı sitelerden daha uygunada alabilirsin, toplamda bir kaç yüz lira karınız olur diye düşünüyorum.

Hepsi alınmaz. Bu yayıncıların dizdiği sistemlere de kanmayın. Siteden bir kişi şunu bunu koy diyor 5-6 tane yayıncı ana özellikleri tıpa tıp aynı sisteme saçma isimler takıp yayınlıyor kendisi oluşturmuş gibi. Örnek vermek gerekirse Ryzen 3 1300X/2300X-RX 570 sistemleri bir ara bütün yayıncılar yapmıştı neredeyse. Ayrıca H310M ile İ7 8700 kullanmanızı asla önermem. Gereken gücü vereceği bile garanti değildir. Fazla ısınma gibi sorunlarla karşı karşıya kalırsın. Hele o PSU'ya asla güvenme.

TDP değerleri aynı OC yapılmayan İntel işlemcilerin. i5 8400'de aynı i7 8700'de. Hepsinde TDP değeri 65W neden çok ısınsın veya yansın. Resmi açıklamalarda İntel düz işlemcileri H ve B serisi anakartlar destekler. OC yapılacaksa Z serisi alınmalı.

Biraz açarmısınız? Nasıl gereken gücü veremez?
65W TDP değerine sahip. Anakart gereken gücü verecektir onu söyledim ama H310 serisi AMD'de ki A320 serisi gibi en giriş seviyesi. İ7 8700 ise en üst seviye işlemcilerden. Bunun yanına yüksek bir ekran kartı alacaksınız, RAM MHz'ı yüksek olan bir şey alacaksınız ama 2400-2666 MHz barajına takılacaksınız. Ayrıca diğer serilere göre daha düşük olduğu için yüksek TDP değerli ekran kartları takılınca ve kasa içi soğutma iyi olmassa mosfetlerin erken ısınması gibi sorunlar da çıkartabilir.

65W TDP değerine sahip. Anakart gereken gücü verecektir onu söyledim ama H310 serisi AMD'de ki A320 serisi gibi en giriş seviyesi. İ7 8700 ise en üst seviye işlemcilerden. Bunun yanına yüksek bir ekran kartı alacaksınız, RAM MHz'ı yüksek olan bir şey alacaksınız ama 2400-2666 MHz barajına takılacaksınız. Ayrıca diğer serilere göre daha düşük olduğu için yüksek TDP değerli ekran kartları takılınca ve kasa içi soğutma iyi olmassa mosfetlerin erken ısınması gibi sorunlar da çıkartabilir.
Hocam soğutma konusunda bir sıkıntımın olacağını sanmıyorum. Kasanın içine alabileceğim kadar fan alacağım. Onun dışında tek katıldığım cümle anakart'ın maksimum 2666 mhz e kadar ram desteklemesi. O sorunuda ileride anakart'ı değiştirerek çözmeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı