Hazır sistem mi yoksa toplama PC mi?

Alpha345

Kilopat
Yakında masaüstü bir PC toplamayı planlıyorum. Ancak daha önce hep laptop kullandım ve nasıl toplayacağımı bilmiyorum. Parçaları seçme konusunda orta düzeyde biliyorum ancak parçalar geldiğinde montajını yapamam. Montaj konusunda hiç tecrübem yok ve en ufak bir bilgim de yok. Sırf bu yüzden hazır PC almayı düşünüyorum. Ya da laptop. Hazır PC alınır mı sizce? Vatan, QP, inventus gibi sitelerden alınır mı? Ya da istediğim donanımı seçip bir Vatan mağazasına gidip o donanımları oradan alıp montaj yaptırabilir miyim? Benim seçtiğim parçalarla bir PC oluşturup birleştirirler mi? Bu konularda çok ikilem yaşıyorum. Benimle tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır kasa alsanızda ekran kartı gibi ağır bileşenler sökülü şekilde gelir hazır kasa yerine PC'den anlayan arkadaşınız varsa onunla beraber toplama kasa almanızı öneririm.

Bazı hazır sistemlerde alıcıya özel indirim olduğu için kendisini ayrı ayrı toplamaya kalksanız daha pahalıya geliyor. Ama bazı sistemlerde de ya kötü parça kullanıyorlar ya da toplasanız daha ucuza geliyor. O yüzden bu "alınabilirlik" sistemden sisteme değişiyor.

Çoğu mağaza montaj yapıyor. Bu videolar işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben Technopat'ın ve diğer kanalların videolarını izleyerek montajını öğrendim. İmzamdaki sistemi tek başıma kablolaması dahil 40 dakika gibi bir sürede yaptım. Ardından Windows'u kurdum en ufak bir hata bile almadım.

Kendime güvenmiyorum yapamam diyorsan hazır sistem alabilirsin onlar montajını yapıp sana yollar. Vatan Bilgisayar mağazaları da montaj işini yapıyor bütçeni belirleyip nasıl bir sisteme ihtiyacın olduğunu belirlersen gerisi kolay.

Çoğu mağaza montaj yapıyor. Bu videolar işinize yarayabilir.
Dostum bu video alakasız. :)
Orada marka pc olarak aldığı mükemmel İ7 işlemcili Casper vb. markaların bilgisayarları.
Hazır sistem değil yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı