Hazır sistem mi yoksa toplama PC mi?

6500 tl verip klavye hariç sistem topladım her bir parça ayrı ayrı geldi , ilk kez kendim toplamayı denedim ve bir sıkıntı çıkmadı
R5 1600af
msi rx5500 xt mech oc 8gb
gskill cl16 3000mhz 2 adet 8gb ram
toshiba 240gb ssd
frisby 650watt 80plus psu
24" aoc 75hz 1ms monitör
150 lira civarında güzel bir mouse ınca marka "çokta memnunum"
rampage 7.1 kamuflaj kulaklık
msi b450m a pro max anakart
topladığım sistem ektedir
benim için gayet yeterli

cs-go dota2 pubg rising storm gibi oyunları 1080p de akıcı şekilde oynuyorum

söylemek istediğim şu kendin toplarsan her zaman daha ucuza çıkabilirsin işin içinden

Ben bildiğim halde hazır tercih ettim. Neden mi? Çünkü hazır bir şekilde montaj gören bilgisayar eğer sıkıntılı parça var ise açılmamazlık yaşayabilir. Öte yandan sisteme format atamıyorsanız da bu yine mantıklıdır. Adamlar sizden daha temiz bir kablolama bile yapıyor olabilirler. Bence öyleler :) Ayrıca test edilip güvendiğin bir ürünü almak yerine, "çalışır mı?" sorusuyla kendiniz toplamak pek mantıklı değil. Öyle içinizde çok kendim toplayayım hevesi var ise sıkıntı yok. Kendiniz toplayınca sorun oluşacak diye bir şey de yok. Hazır sistemler genelde daha iyi fiyat performans oluyor. Ben aldığım dönemde piyasaya göre sistemimde yaklaşık 1500 TL gibi bir kâr elde etmiştim. Hazır sisteme sadece ekran kartı takıyorsunuz ve bu zor bir işlem değil. İnternette videoları mevcut. Sadece bir şeyi takıyorsunuz ve güç pinlerini bağlıyorsunuz. Hepsi bu. Tavsiyem, içinizde süper bir toplama heyecanı yok ise hazır sistem almanız. Sağda solda çeşitli bilgisayarcılar toplayacağım derken bozup atabilir. Bunda ciddiyim. Belli başlı büyük firmalar da "bizden almadın" diyerek toplamaz.

Çoğu mağaza montaj yapıyor. Bu videolar işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben zaten marka pc düşünmüyorum.Toplama istiyorum ancak montaj konusu benim için sorun o yzüden bu konuyu açtım.

Ben zaten marka pc düşünmüyorum.Toplama istiyorum ancak montaj konusu benim için sorun o yzüden bu konuyu açtım.
Çoğu mağaza montaj yapıyor. Sadece ekran kartını sizin takmanız gerekiyor.
Her parçayı ayrı yerlerden alacaksanız montaj için Technopat kanalında videolar var.

Ben bildiğim halde hazır tercih ettim. Neden mi? Çünkü hazır bir şekilde montaj gören bilgisayar eğer sıkıntılı parça var ise açılmamazlık yaşayabilir. Öte yandan sisteme format atamıyorsanız da bu yine mantıklıdır. Adamlar sizden daha temiz bir kablolama bile yapıyor olabilirler. Bence öyleler :) Ayrıca test edilip güvendiğin bir ürünü almak yerine, "çalışır mı?" sorusuyla kendiniz toplamak pek mantıklı değil. Öyle içinizde çok kendim toplayayım hevesi var ise sıkıntı yok. Kendiniz toplayınca sorun oluşacak diye bir şey de yok. Hazır sistemler genelde daha iyi fiyat performans oluyor. Ben aldığım dönemde piyasaya göre sistemimde yaklaşık 1500 TL gibi bir kâr elde etmiştim. Hazır sisteme sadece ekran kartı takıyorsunuz ve bu zor bir işlem değil. İnternette videoları mevcut. Sadece bir şeyi takıyorsunuz ve güç pinlerini bağlıyorsunuz. Hepsi bu. Tavsiyem, içinizde süper bir toplama heyecanı yok ise hazır sistem almanız. Sağda solda çeşitli bilgisayarcılar toplayacağım derken bozup atabilir. Bunda ciddiyim. Belli başlı büyük firmalar da "bizden almadın" diyerek toplamaz.
Siz hangi site üzerinden aldınız?Herhangi sorun yaşadınız mı,memnun musunuz?

6500 tl verip klavye hariç sistem topladım her bir parça ayrı ayrı geldi , ilk kez kendim toplamayı denedim ve bir sıkıntı çıkmadı
R5 1600af
msi rx5500 xt mech oc 8gb
gskill cl16 3000mhz 2 adet 8gb ram
toshiba 240gb ssd
frisby 650watt 80plus psu
24" aoc 75hz 1ms monitör
150 lira civarında güzel bir mouse ınca marka "çokta memnunum"
rampage 7.1 kamuflaj kulaklık
msi b450m a pro max anakart
topladığım sistem ektedir
benim için gayet yeterli

cs-go dota2 pubg rising storm gibi oyunları 1080p de akıcı şekilde oynuyorum

söylemek istediğim şu kendin toplarsan her zaman daha ucuza çıkabilirsin işin içinden
QP den hazır bir pc baktım.İnternetten parçaları tek tek aldığımda bin tl daha pahalıya geliyor.
"Sinerji, İncehesap, Teknobiyotik" bu üç siteden sorunsuzca alışveriş yapabilirsiniz.
QP hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı