HD 6670'li sistemde oyun performansı nasıl arttırılır?

Denizz42

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba;

Sisteminin özellikleri.

İşlemci: Intel Core i3-3220
Anakart: ASUS P8H61-M LX3 Plus r2.0
Ekran kartı: AMD Radeon HD-6670(2 GB)
RAM: 4x1 Kingston 1333(MHz) DDR3.
SSD: 256 GB SATA SSD.
PSU: 250W.
Kasa: ATX.

Evet arkadaşlar gördüğünüz üzere tost makinesinden farkı olmayan bir bilgisayarım var. Kardeşimle beraber geçtiğimiz günlerden bu günlere biriktirdiğimiz 6500-7000 TL para var. Oyun oynamayı seven kişileriz, elimizdeki bu bilgisayarı;

Forza Horizon 4 gibi yarış oyunları ile mücadele eden.

Battlefield 5 gibi hikayeli savaş oyunlarını içinde yaşattığı aksiyona dahil olan.

PES 2019'daki gibi futbol oyunlarında soluksuz şutlar çekip nefis goller atmak isteyen.

Mortal Kombat 11'de fightlara son vermeyen.

PUBG Mobile oynamak isteyen.

Kardeşleriz.

Ne alır ne yaparsak bu bilgisayar bu oyunları kaldırır, internet te gezerken gördüğüm ekran kartları ve işlemciler var darboğaz dengesini yapamayacağım için konuyu açtım ve oynamak istediğimiz oyunları belli ettim.

-2.el ürünler tarafı değiliz.
-Bütçe maksimum 7000TL.
-Amaç oyun performansını üstte tutmak.
-2 yıl idare etsin ehliyet sonrası çalışıp kendime yeni sistem alacağım kardeşime de bu kalır.

Sizler bu işin ustası olmuşsunuz yardımlarınızı bekliyoruz.

Uzun oldu kusura bakmayın.

2. el sistem dizmemek şu durumda tamamen enayilik, 0 alırsanız Roblox oynatır o kadar söyleyeyim.
RX 570 ekran kartı (1350 TL)
i7 2600 işlemci(1000 TL)
550 watt PSU(700 TL)
8 GB RAM(400 TL)
İşlemci, ekran kartı ve PSU'yu satıp bunları alırsınız 8 GB RAM'i de ekleyince 12 GB RAM yeterli olur.
Bunları sıfır almaya çalışırsanız sadece ekran kartı 7 bin lira sıfır alma işini unutun. Kendi bileşenlerinizi satıp bunları alınca 2500 lira civarı paranız gidiyor.

Hocam 2. Ele bulaşmadan o oyunları oynatacak sistem dizme ihtmaliniz yok
Nasıl yapacağız ki o zaman

2. el sistem dizmemek şu durumda tamamen enayilik, 0 alırsanız Roblox oynatır o kadar söyleyeyim.
RX 570 ekran kartı (1350 TL)
i7 2600 işlemci(1000 TL)
550 watt PSU(700 TL)
8 GB RAM(400 TL)
İşlemci, ekran kartı ve PSU'yu satıp bunları alırsınız 8 GB RAM'i de ekleyince 12 GB RAM yeterli olur.
Bunları sıfır almaya çalışırsanız sadece ekran kartı 7 bin lira sıfır alma işini unutun. Kendi bileşenlerinizi satıp bunları alınca 2500 lira civarı paranız gidiyor.
Hocam nerden başlamak gerek

Arkadaşın yazdığı sistem gayet iyidir. Elinizdeki sistemi komple satıp ya hazır kasa alacaksınız ya da böyle tek tek toplayacaksınız

Hocam 2. Ele bulaşmadan o oyunları oynatacak sistem dizme ihtmaliniz yok maalesef
Hocam bir de yüksek fps beklemiyorum o kadar 60hz 1440x900 panel bir monitör var elimde

Arkadaşın yazdığı sistem gayet iyidir. Elinizdeki sistemi komple satıp ya hazır kasa alacaksınız ya da böyle tek tek toplayacaksınız
Güvenebileceğim site olarak sahibinden güvenilirmi hocam

Nasıl yapacağız ki o zaman.

Hocam nereden başlamak gerek.

Ekran kartınızı, işlemcinizi ve PSU'nuzu ilana şimdiden koyun, alıcı bulduğunuzda satarsınız hemen. Oradaki bileşenleri de sırasıyla alın işte. Bilgisayardan anlamıyorsanız ve uğraşmak istemiyorsanız direkt kendi sisteminizi satıp hazır sistem almanız gerek. Fakat bu karlı olmayacaktır.

Sahibinden güvenilir ama sitedeki satıcılar şahıs olduğu için gidip görüp almanız daha iyi olur
Hocam internette gezinirken Rx580 veya GTX 1050 ti gibi kartlar var bunları i5 3570 gibi bir işlemci beslemez mi aslında hesabımı yaptım ama darboğaz çok sıkıntı ediyor

Ekran kartınızı, işlemcinizi ve PSU'nuzu ilana şimdiden koyun, alıcı bulduğunuzda satarsınız hemen. Oradaki bileşenleri de sırasıyla alın işte. Bilgisayardan anlamıyorsanız ve uğraşmak istemiyorsanız direkt kendi sisteminizi satıp hazır sistem almanız gerek. Fakat bu karlı olmayacaktır.
Hocam bu bileşenleri alan olacağını pek düşünmüyorum açıkçası koyarım gine ilana tabi ki de

Hocam internette gezinirken Rx580 veya GTX 1050 ti gibi kartlar var bunları i5 3570 gibi bir işlemci beslemez mi aslında hesabımı yaptım ama darboğaz çok sıkıntı ediyor
Hocam o sistemi upgradelemek bi tık saçma bendede pentium g2120 vardı i5 3470 yaptım ram aldım ssd aldım. Tek tek alıp koyunca çok masraflı oldu en sonunda direkt pc yi değişmeniz mantıklı olur hatta en son i7 3770 almayı falan düşündüm. Sizin bilgisayarınızada en fazla o takılır gerekte yok

Geri
Yukarı