HD 6770, 6700 olarak gözüküyor

ilkerx1907

Hectopat
HP Pavilion DV6 6010 ET bilgisayarımın ekran kartı değişimi için bir yer ile anlaştım. Birkaç günde yaptılar yalnız ekran kartım eskiden AMD HD 6770 iken, şimdi 6700 yazıyor. Aradığımda "Sizin ekran kartınız güncel driver yüklediğimiz için böyle oldu, eski sürümü yüklerseniz 6770 yazacak. Güncel sürüm olduğunda 6700 yazıyor" dediler.
Ne kadar doğru ne kadar yanlış? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nerede yazıyor bu arada?
Benim HD6830'da HD6800 Series olarak gözüküyordu. 6700 serisi olduğu için kartınız, 6700 Series yazıyordur. HD 6700 diye bi kart yok zaten.
Sürücüler arası böyle farklar oluyor AMD'de.
Güncel GPU-Z ile ekran görüntüsü ekleyin.

HP Pavilion DV6 6010 ET bilgisayarımın ekran kartı değişimi için bir yer ile anlaştım. Birkaç günde yaptılar yalnız ekran kartım eskiden AMD HD 6770 iken, şimdi 6700 yazıyor. Aradığımda "Sizin ekran kartınız güncel driver yüklediğimiz için böyle oldu, eski sürümü yüklerseniz 6770 yazacak. Güncel sürüm olduğunda 6700 yazıyor" dediler.
Ne kadar doğru ne kadar yanlış? Yardımcı olabilir misiniz?
AMD sürücüleri böyle görünüyor bende de var 6850 ekran kartım var fakat 6800 serisi olduğu için 6800 görünüyor sorun yok yani kafana takılmasın.

Sürücüler arası böyle farklar oluyor AMD'de.
Güncel GPU-Z ile ekran görüntüsü ekleyin.
369860

Herhalde bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı