HD 6850 CrossFire mı yoksa yeni kart mı?

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ekran kartından açıkçası pek memnun kalmadım. Son çıkan oyunlarda (Ör:Sleeping Dogs) ultra ayarlarda kasmalar ile karşılaşıyorum. Bunu overclock ile ne ölçüde aşabilirim? Eğer aşamazsam bu ekran kartını satıp yerine ne alabilirim. Veya aynı karttan bir tane daha alıp sli yapsam hangi karta eşdeğer performans elde ederim ?

Sistemim:

• Windows 7 Proffesional
  • Amd FX-6100
  • Asus Sabertooth 990FX
  • Corsair Venegance LP CML8GX3M2A1600C9W x2, 8 GB
  • Asus DIRECT CU II GTX 560 Ti top
  • CoolerMaster 750 Watt 80 Plus güç kaynağı (Modelini tam olarak hatırlayamıyorum kusura bakmayın.)
  • OCZ Vertex 3 60 GB SSD
  • Segate 1 TB 7200 RPM HDD
  • CoolerMaster Hyper 412S işlemci soğutucusu
  • ColerMaster HAF 932 Full Tower Kasa

Forumda HD 6850 ile CF yapan bir arkadaş vardı ve performansından memnun değildi. Bu yüzden tavsiye etmiyorum. Ben zaten genel anlamda HD 6850 CF tavsiye etmiyorum. Kartını yenileyeceksen GTX 660 Ti alabilirsin.

Forumda HD 6850 ile CF yapan bir arkadaş vardı ve performansından memnun değildi. Bu yüzden tavsiye etmiyorum. Ben zaten genel anlamda HD 6850 CF tavsiye etmiyorum. Kartını yenileyeceksen GTX 660 Ti alabilirsin.

Son iki rakam olayına göre düşünürsek iyi bir ekran kartı değil mi HD 6850 ? Bu arada aranıza yeni katıldım gerçekten çok güzel bir site ve forum.. Sizleri tebrik ediyorum. Yaklaşık 4 5 seneden beri teknolojiyi takip edemiyordum Sayenizde farkındalığım arttı. Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son iki rakam olayına göre düşünürsek iyi bir ekran kartı değil mi HD 6850 ? Bu arada aranıza yeni katıldım gerçekten çok güzel bir site ve forum.. Sizleri tebrik ediyorum. Yaklaşık 4 5 seneden beri teknolojiyi takip edemiyordum Sayenizde farkındalığım arttı. Ellerinize sağlık arkadaşlar.

Kart güzel bir kart ama teknolojisi eskidi. O kartı satıp HD7850 CF yapılabilir mesela.

Ben de zamanında 6850 Cyclone CrossFire yaptım ya da yapmaya çalıştım. En azından eski adıyla CCC (Catalyst Control Center) programında CrossFire açık görünüyordu başka işlem yapmaya gerek var mıydı bilmiyorum ama oyunlarda maksimum 15-20 FPS artış gözlemlemiştim ve moralim bozulmuştu.

Bence de yapma hem en fazla %40'lık bi perfonmans artışı olacak 6850ye 250 lira vereceğine elindeki kartı da sat MSI HD 7850 OC ED. 1GB al keyfine bak.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı