HD 6870 sistem ekran kartı ile açılmama sorunu

zaphod

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayar kendiliğinden kapandı ve bir daha açılmadı. Ekran kartını çıkarıp görüntü girişini anakartın onboard kısmına takınca açılıyor. Ekran kartı yandı mı yoksa statik elektrikle ilgili bir sorun mu var bunu anlamaya çalışıyorum.

Ekran kartım Powercolor HD6870.

6 pinli 2 PSU girişi var ekran kartında. Üsttekine PSU kablosunu takınca açılıyor ama alttakine takınca hiçbir şekilde bilgisayar açılmıyor. Güç kaynağı fanım bozulduğu için Cooler Master'ın bir fanını takmıştım. (Işıklı bir model) Alttaki girişe takınca power butonuna bastığımda ilk anda güç kaynağı fanında bir ışık yanıyor ama sonra yine açılmıyor. Sonraki denemelerde ışık da yanmıyor.

Ekran kartı yanmış olabilir mi? Statik elektrikle ilgili bir sorun olabilir mi? Veya alttaki 6 pin'lik PSU girişinin bacaklarında bir kısa devre mi vardır? Bunu evde çözebilme şansım var mı? Yeni ekran kartı almak istemiyorum çünkü bir ay içerisinde sıfırdan yeni bilgisayar toplayacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

Ekran kartını takıp açmaya çalıştıktan sonra bilgisayar açılmıyor ve bir süre ekran kartını çıkardıktan sonra da bilgisayar açılmıyor. Statik elektrikle ilgili bir sorun olduğu yönünde bir mesaj verebilir mi bize bu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı