VIA Yonga Seti İle HD 7730 Görüntü Vermiyor

Görkem Koç

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Yeni Ekran Kartı Aldım @Recep Baltaş önerisiyle Powercolor HD 7730 aldım.
Güç kaynağım 350 W di Zalman ZM500-LE aldım.
Montaj tamam ama ekrana görüntü gelmiyor.
Şimdi driver indiriyorum kurup denicem. Başka ne tür sorun olabilir?
Ayrıca ilk defa power supply montajı yaptığım için mutluyum :)

Çok saçma bir öneri olacak belki ama çok uzun yıllar önce kendi ekran kartımı kurarken şöyle bir hata yapıp 1-2 dakikalığına paniklemiştim: Normalde görüntüyü anakartın çıkışından alıyordum ve ekran kartı kurulumundan sonra monitör çıkışını anakarttan çıkarıp ekran kartına takmayı unutmuşum, görüntü gelmeyince paniklemiştim tabii. En basit çözümlerden biri her şeyin yerli yerine oturduğundan emin olmak, sorun çözülmezse daha detaylı konuşuruz. Bu arada, ekrana görüntü gelmiyorken sürücüleri nasıl kuracaksınız?

Şu an onboarddayım. sürücü indi kuruyorum. Ekran kartına kabloyu taktığımdan eminim. Başka bir şey olmalı.

Driver sorunumu çözmedi.

Ekran kartı fanı dönüyor fakat aktif değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı anakartlarda harici grafik kartı taktıktan sonra onboard grafik çıkışını kapatmanız gerekiyor yoksa görüntüyü hala o porta vermeye çalışacaktır. Bu işlemi BIOS üzerinden yapacaksın.

Bios'a gerek yok bilgisayara sağ tıkla yönet de ordan ''Aygıt Yöneticisi''ni seç. Daha sonra ''Görüntü Bağdaştırıcıları'' ve ordaki onboard grafiğe sağ tıklayıp kaldırın, her durumda HD 7730 aktif duruma gelir. Crossfire yapacaksan ayrı.. bildiğim kadarıyla oyunlarda zaten 7730'a geçiyor.

Bios'a gerek yok bilgisayara sağ tıkla yönet de ordan ''Aygıt Yöneticisi''ni seç. Daha sonra ''Görüntü Bağdaştırıcıları'' ve ordaki onboard grafiğe sağ tıklayıp kaldırın, her durumda HD 7730 aktif duruma gelir. Crossfire yapacaksan ayrı.. bildiğim kadarıyla oyunlarda zaten 7730'a geçiyor.
Yanlış biliyorsun. Bu durum sadece dizüstü bilgisayarlarda geçerli. Masaüstü bilgisayarlarda ne olursa olsun hep aynı kart çalışır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı