HD 7790 vs R7 240

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Benim bir arkadaşım var ve bunun bilgisayarında alındığı günden beri görüntüyü işlemciden alıyor. Yani harici ekran kartı yok. İşlemciyi hatırlamıyorum fakat Pentium serisi falan(Hatırlayınca sistemin kendisini de söylerim). Bu bilgisayarda İntel HD Graphics ile oyun oynuyor. Doğal olarak FPS malum. Kendisi öyle deli gibi FPS alan veya 4K görüntü sunan bir ekran kartı istemiyor. Dediğim gibi harici ekran kartı yok. Yani bir ekran kartı alacak ve benden rica etti güzelinden bir ekran kartı bulmam için. Ben de HD 7790 (275 TL) ile R7 240 (290 TL) arasında kaldım. Fiyat konusu pek önemli değil. Tanıdık bir bilgisayarcıdan alıcaz zaten. Sizce bu ikisinden hangisini almamı (almasını) tavsiye edersiniz?

Lütfen "Yeni bilgisayar alsın", "Değmez" gibi cümleler kurmazsanız sevinirim. Ayrıca önerdiğiniz ekran kartlarını da söyleyin. Bu arada düz fiyat 300 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha oyunları test edemedim ama Youtube da benchmarklara baktığım da GTA 5 i kaldırdığını bile gördüm.

Bende araştırdım ama baktığım 2 gb lık 128 bitlik versiyonuydu ve 400 liraydı. Büyük ihtimalle senin ki 1 gb lık. Yine de R7 240 dan iyi. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı