HD 7850 ve FX 6300 Sistem GTA V Performansı

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
HD 7850 1 GB ekran kartına, FX 6300 işlemciye ve 4 GB RAM'e sahip bir bilgisayarım var. GTA 5'i nasıl bir düzeyde oynatır? Eğer RAM takviyesi yapılırsa bu düzey nasıl değişir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac Gtx 560 ve Phenom II 965 ile orta-yüksek ayarlarda oynatıyoruz. Sen daha iyi performans alırsın sanırım ama VRAM'in 1 GB. Texture gibi VRAM'i zorlayan etmenler geç yüklenebilir, buna bağlı olarak ani FPS düşüşleri yaşayabilirsin.

Aslında en önemli şeyi yazmayı unutmusum. Full HD çözünürlükte oynayacağım. Bunu da belirtmek istedim.

Ekran kartının 1 GB olması beni de korkutuyor. Ekran kartının RAM'ini kullanan özellikleri kısarak FPS artışı sağlayabilirim.

Yüksek ayarlarda oynayabileceğimi düşünmüyorum. RAM takviyesi yaparsam orta seviyede falan oynarım gibime geliyor.

Bende bu sistemin aynısı var sistem şu

Hd 7850 2Gb
Fx6300
Anakart 970 ads3 (rev.3.0)
PSU 550
4 GB ddr3 1800 MHz
Win8.1 kullaniyordum GTA 5 de en düşük ayardada en yüksekde de anlık FPS düşüşleri yaşıyorum, özellikle şehir içinde oynanacak gibi değil biosu guncelledim fakat değişen birşey olmadı... Sebebini bi turlu bulamadık.. arkadasin sistemine benim 7850 yi ve 4 GB rami taktik 760 cipset li anakartina islemci phenom x4 GTA 5 de textur veryhight ekran belleğini aşacak kadar ayarda en düşük 27 FPS gördü kesinlikle ki buda şehir içi yoğun çatışmada vs. Ama akıcılığı hic bozulmadı bi fikri olan?? Bu arada arkadaşın PSU 450 watt :S arkadaşın sistem win7 di bende döndüm win7 ye ama ayni...oyunu oynatmiyor bile..

İlk önce Win 8.1.3'e update et sistemi. 4 GB bellek yetersiz. Arkadaşında nasıl oynadınız 4 GB bellek ile bilmiyorum ama benim X550JK dizüstüm de bile 5.5 GB RAM kullanıyor oyun. Win 8'e geçtikten sonra oyuna gir ve oyna. HDD drop olma ihtimali var. Görev yöneticisinden HDD'nin performans tablosunun resmini çekip bizimle paylaş.

Windows 8.1 de durduğu yerde hdd %100 kullanıyordu ,arkadaş da win7 vardı sadece benim4 GB Rami ve ekrankatini takip 27-35 FPS arası aldık (fraps) da bende win7 kurdum biosu guncelledim değişen birşey olmadı. Belleğin kullanımı %90 karda kalıyor hatta :) benim sistemde onun 8gb a çıkardık gene aynıydı HDD veya anakartdan şüpheleniyorum bende drop olayı rem yetersizliğinden olmuyormuydu?

Hdd%100 derken genelde PC yeni açıldığında zira oyunlarda filan bide arkadaşın sistemde SSD var ama sadece Windows SSD de

HD 7850'li bir sisteme GTA 5 için low PC'si dediğinize göre... Biz sizi dışarı alalım beyfendi.

@Akkif007, sorunun HDD kaynaklı gibi gözüküyor. %100 oluyorsa HDD oyun esnasında büyük ihtimal drop yapıyor demektir. HDD'nin modelini söyler misiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı