HDD Bad Sector

Zenvoy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım HDD'yi görmemeye başladı. Dün HD Tune programından tarattığım zaman 7522 tane bad sector çıktı. Bugün tarattığımda 8082 tane bad sector çıktı. HDD'den garip sesler geliyor. Bu harddiski ne kadar daha kullanabilirim ve bu normalmi?

HDD'den gelen ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• bad sector.png
    bad sector.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 240
Eğer diske erişebilirseniz tüm verilerinizi başka bir belleğe yedekleyiniz. Aksi taktirde verilerinize bir daha ulaşamayabilirsiniz. Bu disk artık vadesini doldurmuş, çözüm yolları var ama kalıcı değil. Yeni bir disk almanızı tavsiye ederim. İstediginiz bütçeye göre Sosyalde öneri yapabiliriz.

Eğer diske erişebilirseniz tüm verilerinizi başka bir belleğe yedekleyiniz. Aksi taktirde verilerinize bir daha ulaşamayabilirsiniz. Bu disk artık vadesini doldurmuş, çözüm yolları var ama kalıcı değil. Yeni bir disk almanızı tavsiye ederim. İstediginiz bütçeye göre Sosyalde öneri yapabiliriz.
Diske erişebiliyorum hatta şuanda o diski kullanıyorum. Yedekleri aldım. Çok dayanmaz diyorsunuz yani.

Diske erişebiliyorum hatta şu anda o diski kullanıyorum. Yedekleri aldım. Çok dayanmaz diyorsunuz yani.

Benim 1 hafta önce bad sector veren diskim hakkın rahmetine kavuştu. Verilerim gitti ama çok da önemli veri yoktu yedeklemiştim. Aynı diskin aynı modelinden bir tane daha aldım. Şu an gayet güzel kullanıyorum. Bad sectorlu diskler para da etmez. Sahibinden de 5-10 TL'ye bad sectorlü 500 GB disk bulabilirsiniz.

Benim 1 hafta önce bad sector veren diskim hakkın rahmetine kavuştu. Verilerim gitti ama çok da önemli veri yoktu yedeklemiştim. Aynı diskin aynı modelinden bir tane daha aldım. Şu an gayet güzel kullanıyorum. Bad sectorlu diskler para da etmez. Sahibinden de 5-10 TL'ye bad sectorlü 500 GB disk bulabilirsiniz.
Benim de diskim rahmetli oldu.
Bu diskte 1-2 ay önce 5000 tane bad sector vardı. Hala kullanıyorum. Disk sınırları zorluyor :D

Bu diskte 1-2 ay önce 5000 tane bad sector vardı. Hala kullanıyorum. Disk sınırları zorluyor :D

Bende kullandım bad sectorle 2-3 ay ama ne zaman bozulacağını bilemiyorsun. Bir gün bir açmışsın bozulmuş.

Geri
Yukarı