Çözüldü HDD birleştirme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MehmetYP

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: MSI Ventus RTX 2060 12G OC. CPU: Ryzen 5 5600. CPU COOLER: Deepcool AK400 DIGITAL. RAM: HyperX Fury 32GB (2x16) CL18 3600MHz. Motherboard: MSI MAG B550 Tomahawk. SSD: Kingston KC3000 2048GB M.2 . SSD: Kingston A2000 500GB M.2. CASE: Bitfenix Nova Mesh NSE-300-KKGSK-4A.
Meslek
Lazer Kesim Ustası
Kingston A2000 500GB M.2 SSD aldım ve disk klonlama ile ana disk haline getirdim fakat, eski diskimi birleştiremiyorum çünkü sistemde kurtarma birimleri hala aktif olarak gözüküyor. 4 tane kurtarma birimi var ve HDD'yi nasıl birleştireceğimi bir türlü bulamadım. Aslında sağındaki birim ile genişletme işlemi yapabilmem lazım ama dediğim gibi kurtarma birimleri yüzünden olmuyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    103,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    116,5 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Kurtarma birimlerini silmeyi deneyebilirsiniz çünkü klonlama yaptınız ve Windows artık SSD nizde bu yüzden o birimlere ihtiyacınız yok onları sildiğiniz zaman zaten iki birim peş peşe gelecek bu durumda iken genişletme yapabilirsiniz.
Kurtarma birimlerini Disk Yöneticisinden yapamıyorum ne yazık ki.
Bildiğim kadarıyla:
Örnek olarak C ile D'yi birleştirmek istiyorsanız D'yi siliyorsunuz. C birimini de D'yi sildiğiniz genişletebiliyorsunuz.
Bu kurtarma birimi olmayan disklerde geçerli.
Çözüldü: Çözüm için 3. parti bir uygulama ile yapın.
Kurtarma birimlerini silmeyi deneyebilirsiniz çünkü klonlama yaptınız ve Windows artık SSD nizde bu yüzden o birimlere ihtiyacınız yok onları sildiğiniz zaman zaten iki birim peş peşe gelecek bu durumda iken genişletme yapabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla:
Örnek olarak C ile D'yi birleştirmek istiyorsanız D'yi siliyorsunuz. C birimini de D'yi sildiğiniz genişletebiliyorsunuz.
Not: İkisi ayrı depolama birimi olmamalı. Aynı depolamanın ikiye bölünmüş hali.

Kurtarma birimlerini Disk Yöneticisinden yapamıyorum ne yazık ki.
Bildiğim kadarıyla:
Bu kurtarma birimi olmayan disklerde geçerli.
Çözüldü: Çözüm için 3. parti bir uygulama ile yapın.

Çözüm

Geri
Yukarı