HDD okuma yazma yaparken kapanıyor

lykiamami

Hectopat
Daha fazla  
HDD'me bir şey aktarıyorum yarısında HDD bir anda gidiyor. Bazen kendi kendine geliyor bazen Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakıp geri etkinleştirdiğim zaman geliyor. Dosyamı tekrar aktarmayı deniyorum yine aynı şekilde kapanıyor. Oyun dosyalarını doğrularken falan da aynı problemi çıkartıyor. Kapandıktan sonra da 5 10 kez bip sesi geliyor onu da çözemedim. Yardım edebilme şansınız var mı? HDD çöp mü oldu sizce?

CrystalDiskInfo ile sağlık durumunu kontrol edin. Disk son dönemlerini yaşıyor olabilir.

Muhtemelen Bad Sector hataları mevcut ya da devre kartı arızası farklı bir alternatif program olarak HDD Sentinel programı açtığınız anda hataları gösterecektir.

CrystalDiskInfo ile sağlık durumunu kontrol edin. Disk son dönemlerini yaşıyor olabilir.

Diski taratmanızda fayda var. Bad sector de olabilir. Kablolarını da ayrıca kontrol etmek lazım.

Muhtemelen Bad Sector hataları mevcut ya da devre kartı arızası farklı bir alternatif program olarak HDD Sentinel programı açtığınız anda hataları gösterecektir.
CrystalDiskInfo programından baktım bir problem gözükmüyor gibi. E diskinde hiç bir sorun yaşamıyorum dikkat yazıyor bunda sürekli sorun yaşıyorum İyi yazıyor. Sizce sorun ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?
1665499452717.png

Diskte sorun yok görünüyor. Kablolamayı da bir kontrol eder misiniz? Mümkünse farklı bir kablo ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı