HDD Sağlığı Çok Düşük

Quitahditale

Hectopat
2 yıl önce aldığım Laptopun sağlık durumu %9. Neden böyle anlamadım. Size sormak istedim. Neden böyle?

1616706319404.png

Bu yazılım sıkıntılı olabilir.
Diskin üzerinde önemli dosya bırakma yedekle hepsini kullanmaya devam et.
Benim diskide bu şekilde gösteriyor ama ne donma ne mavi ekran disk hatasına ilişkin hiç sorun yok.
Okuma yazma hızıda normal.

@Assecreed Düz Barracuda vakası yine bir. 🤦‍♂️ Diskinizin durumu hiç iyi değil. Kurtarılması zor. Önemli verilerinizi koymayın diyeceğim ama başka depolama biriminiz de yok.
Bu yazılım sıkıntılı olabilir.
Yazılım sıkıntılı falan değil. HD Sentinel en güvenilir HDD yazılımlarından birisidir. Yanlış veri göstermesi çok zor.

@Assecreed Düz Barracuda vakası yine bir. 🤦‍♂️ Diskinizin durumu hiç iyi değil. Kurtarılması zor. Önemli verilerinizi koymayın diyeceğim ama başka depolama biriminiz de yok.

Yazılım sıkıntılı falan değil. HD Sentinel en güvenilir HDD yazılımlarından birisidir. Yanlış veri göstermesi çok zor.
Önemli şeyler yok hocam. Bu arada düz barracuda dediğiniz şey nedir?

Önemli şeyler yok hocam. Bu arada düz Barracuda dediğiniz şey nedir?
Diskiniz dümdüz Barracuda işte hocam. Bunun Pro olanı var, Ironwolf var, Ironwolf Pro var, Skyhawk var, daha bir sürü modeli var. Bu dümdüz sadece Barracuda diskler sıkıntılılar. Veri kaybetme olasılığınız çok yüksek bu disklerde. Asla almayın ve aldırtmayın. Hemen ölüp gidiyorlar.

Diskiniz dümdüz Barracuda işte hocam. Bunun Pro olanı var, Ironwolf var, Ironwolf Pro var, Skyhawk var, daha bir sürü modeli var. Bu dümdüz sadece Barracuda diskler sıkıntılılar. Veri kaybetme olasılığınız çok yüksek bu disklerde. Asla almayın ve aldırtmayın. Hemen ölüp gidiyorlar.
SSD almayı düşünüyordum zaten. Bu da bahanesi oldu.

Hocam SSD alana kadar yapılabilecek var bir şey var mı? 3-4 dakikada açılıyor Laptop.

Geri
Yukarı