HDD sağlığı ne durumda?

Shugeki

Hectopat
Arkadaşlar elimdeki eski bir HDD'yi USB ile laptopuma baglayarak Hard Disk Sentinel uzerinden saglik durumuna baktim. WD blue 500GB modelli HDD'yi yaklasik 10sene once almama ragmen ve yillarca aktif bir sekilde kullanmama ragmen testte sagligin hala 100 gorundugunu fark ettim. Bir hata olmasi soz konusu mu yoksa HDD dusundugumden cok cok daha mi saglam?

IMG_20230910_152944.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
10 sene önce mi aldınız!
Orada 166 gün yazıyor ama yani yaklasik 4, 5 ay.
Fast test yapın sonuçları atın bakim.

Hocam şu an yanimda degil ancak hiz konusunda daha yeni HDD lerimden farkli değildi pek.

HDD'de sıkıntı yok, zaten burada göründüğü kadarıyla da 1 yıl bile çalışmamış. Bu kadar çalışma süresinde bir şey olmaz zaten.

Hocam bilgisayara SATA ile degil USB ile baglayarak test ettim ondan dolayi bir hata olusabilir mi sonuclarda. Cunku cidden garip geldi. Ha HDD simdiye kadar minicik bile problem cikarmadi ama gene de tuhaf geldi bu sonuclar.

10 sene önce mi aldınız!
Orada 166 gün yazıyor ama yani yaklasik 4, 5 ay.
Fast test yapın sonuçları atın bakim.

Hocam simdi aklima geldi de 10 sene once aldim ama takili olan bilgisayar sorunluydu 10 senenin hatirlayamadigim bir suresinde tamamen kapaliydi. Yine de %100 saglik ve mukemmel performans bana cok garip geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı