HDD'den kaynaklı donma ve sistemin açılmaması

qiyanax1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, HDD Tune ile tarama yaptım, hiç bad sector çıkmadı ama PC'de oyun oynarken aniden donuyor ve PC'yi kapatmadan düzelmiyor. Kapattığımda ise açılmıyor, ekrana HDD okunamadı, HDD takın gibi yazılar çıkıyor. HDD kablosunu çıkarıp taktıktan sonra açılabiliyor. Ama yine açıldıktan sonra oyun oynarken falan aynı sorunu yaşıyorum. Neden olabilir? Geçici bir çözüm falan var mıdır? SSD alana kadar idare etmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir SATA veri kablosu deneyin. Bendeki HDD sağlam olmasına rağmen sürekli olarak sistemimde takılma oluyordu HDD'deki oyunları oynarken. SATA veri kablosunu değiştirdim sorunum çözüldü. Elinizde farklı bir SATA veri kablosu varsa onunla deneyin.

Kablo değiştirdikten sonra sorun devam ederse sorun HDD'de demektir garantisi varsa yollarsınız.
Kabloda sorun olabilir, Kontrol eder misiniz?
Farklı bir SATA veri kablosu deneyin. Bendeki HDD sağlam olmasına rağmen sürekli olarak sistemimde takılma oluyordu HDD'deki oyunları oynarken. SATA veri kablosunu değiştirdim sorunum çözüldü. Elinizde farklı bir SATA veri kablosu varsa onunla deneyin.
Elimde kablo yok ama alıp deneyeceğim teşekkürler. Birde HDD Sentinel programını indirip baktım, sağlık ve performans %100 normal olarak gözüküyor.

Elimde kablo yok ama alıp deneyeceğim teşekkürler. Birde HDD Sentinel programını indirip baktım, sağlık ve performans %100 normal olarak gözüküyor.
HDD Sentinel görseli paylaşır mısın? Orada hata alıyorsan yazıyordur ne olduğu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı