HDMI DP dönüştürücü ile 200 Hz alınabilir mi?

real_kral

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

MSI Bravo 15 144Hz laptopa sahibim. 200 Hz destekli bir monitör almayı düşünüyordum, marka ekte ekli olacaktır. Monitör HDMI 1.4 144Hz ve DP 200Hz'lik portlara sahip. Benim laptopumda DP girişi yok fakat HDMI 2.0 olduğu için 240 Hz destekleyebiliyor. Düzgün bir HDMI - DP dönüştürücü kablosu alsam. Monitörde DP bağlayıp diğer ucunu da dönüştürücüyle laptopta HDMI 2.0 girişine bağlasam 200 Hz alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

MSI Bravo 15 144Hz laptopa sahibim. 200 Hz destekli bir monitör almayı düşünüyordum, marka ekte ekli olacaktır. Monitör HDMI 1.4 144Hz ve DP 200Hz'lik portlara sahip. Benim laptopumda DP girişi yok fakat HDMI 2.0 olduğu için 240 Hz destekleyebiliyor. Düzgün bir HDMI - DP dönüştürücü kablosu alsam. Monitörde DP bağlayıp diğer ucunu da dönüştürücüyle laptopta HDMI 2.0 girişine bağlasam 200 Hz alabilir miyim?

Bu monitörü almanı önermem .

Yanlış bilgi
200 Hz yenileme hızına sahip bir monitörü HDMI bağlantısı kullanarak ulaşmanız mümkün değil. En yüksek hız 144 Hz'dir. 144 Hz'lik bir monitör almanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden acaba? Bir de önerdiğiniz monitörler var mıdır?

Hem panel kalitesi hem ghosting hem de smearing sorunları var. Ucuz olduğu için insanlar genelde 200 Hz görünce hemen almak istiyor ama gözlerinizi seviyorsanız uzak durun. Bütçenize bağlı fakat hem panel kalitesi hem panel tipini göze alarak. Attığınız ürün VA bu ise IPS panel farkları araştırıp görebilirsiniz.

Geri
Yukarı