HDMI monitorde görüntü net ama Laptop ekranı kötü

Xagdas

Hectopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Meslek
THY Uçak Mühendisi
Hiç yaşayan ve çözen var mı bilemiyorum, sormak isterim.

HP Pavilion DV7-6195US laptop (anakart BIOS'u UEFI değil, legacy) Sierra kurulumu yapabildim.
Başka bir versiyon deneyemedim çünkü internette Clover yerine Chameleon ile oluşturulmuş disk imajı bulamadım. BIOS UEFI olmayınca sadece Chameleon yiyor. USB belleklere Clover versiyonlarını kurdum, açılışta anakart görmüyor onları.

IMG_1706.JPG

Sorun şu:
Chameleon'da görüntü laptop ekranında net, siyah ekranda yazılar akarken de net.
Ama gri ekranda elma logosu görününce laptop ekranında görüntü bozuluyor de düzelmiyor.
Büyük ihtimalle macOS, kendisine yabancı bu laptop ekranıyla konuşamıyor ama HMDI kanalı üzerinden 2.monitör çok net.

Şu ana kadar işletim sistemi, SSD üzerinden stabil çalışıyor. Chameleon'u SSD'ye de kurabildim.
WİFİ modulü Intel olduğu için çalışmıyor, ama ethernette çalışmıyor, onu biraz daha deneyeceğim.
Ses'i hallettim. Batarya yukarıda gözükmüyor ama önceliğim olmadığı için en sona bıraktım.

Bu arada laptop ekranı 1600x900 piksel, monitör 1920x1080.
Ana ekranımı görebilmek için monitörleri ayna ekran olarak kullanıyorum.

Boot flaglerim: -V CPUs=1 GraphicsEnabler=Yes
CPUs=1 işlemciden, GraphicsEnabler=Yes yazmayınca ekran kartından dolayı açılmıyor.

Intel Core i7-2630QM
AMD Radeon HD 6770M with 1 GB GDDR5
8 GB RAM + SSD

Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç yaşayan ve çözen var mı bilemiyorum, sormak isterim.

HP Pavilion DV7-6195US laptop (anakart BIOS'u UEFI değil, legacy) Sierra kurulumu yapabildim.
Başka bir versiyon deneyemedim çünkü internette Clover yerine Chameleon ile oluşturulmuş disk imajı bulamadım. BIOS UEFI olmayınca sadece Chameleon yiyor. USB belleklere Clover versiyonlarını kurdum, açılışta anakart görmüyor onları.

Eki Görüntüle 452906

Sorun şu:
Chameleon'da görüntü laptop ekranında net, siyah ekranda yazılar akarken de net.
Ama gri ekranda elma logosu görününce laptop ekranında görüntü bozuluyor de düzelmiyor.
Büyük ihtimalle macOS, kendisine yabancı bu laptop ekranıyla konuşamıyor ama HMDI kanalı üzerinden 2.monitör çok net.

Şu ana kadar işletim sistemi, SSD üzerinden stabil çalışıyor. Chameleon'u SSD'ye de kurabildim.
WİFİ modulü Intel olduğu için çalışmıyor, ama ethernette çalışmıyor, onu biraz daha deneyeceğim.
Ses'i hallettim. Batarya yukarıda gözükmüyor ama önceliğim olmadığı için en sona bıraktım.

Bu arada laptop ekranı 1600x900 piksel, monitör 1920x1080.
Ana ekranımı görebilmek için monitörleri ayna ekran olarak kullanıyorum.

Boot flaglerim: -V CPUs=1 GraphicsEnabler=Yes
CPUs=1 işlemciden, GraphicsEnabler=Yes yazmayınca ekran kartından dolayı açılmıyor.

Intel Core i7-2630QM
AMD Radeon HD 6770M with 1 GB GDDR5
8 GB RAM + SSD

Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
Çözünürlük hatası çözünürlüğü düşürmeyi denedin mi

Bütün çözünürlükleri + bütün renk seçeneklerini tek tek denedim.
Sorun çözünürlükle alakalı değil.
Benim aklıma bir ihtimal geliyor ama ifade edemiyorum.
O hususta fikir beyan eden olursa beni yakalayacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı