Hedefime göre nasıl çalışmalıyım?

Makaleler
45
0 temelden PAÜ bilgisayar mühendisliği veya programcılık düşünüyorum demiştim. Bilgisayar mühendisliği 356, programcılık ise 266 puan istiyor. Ege üniversitesi diye kafayı yedim. Kazanamayacağım yeri hayal edip durdum. Amacım kaç saat ders çalışmalıyım şeklinde olmayacak.

Bu dediğim iki bölüm için zor konuları(türev, integral, trigonometri vb.) Elesem nasıl olur? Hatta şu anda çalışmama gerek var mı yoksa kafamın biraz dinlenmesini mi bekleyeyim? Odaklanma problemim var zaten. Psikoloji konusunda konuşmayacağım fakat şunu söylemeliyim; kafamın içinde tilkiler dolaştığı için kafam yorgun.

"Koy gitsin be abi" şeklinde düşüneceğim bundan sonra. Matematik vazgeçilmez bir şey ve bunu biliyorum. Ama onlarsız olmadan olmaz mı? Alaylı kısma kaysam yine matematik istiyor diye biliyorum fakat yanlışta biliyor olabilirim.

Bu arada telefon ve bilgisayar almaktan vazgeçebilirim.

Önerilerinize açığım.

Son düzenleme:
Dostum ilk 10 üniyi tutturacağını düşün hedefle. Benim gibi iraden yoksa bilmem kaçıncı sıradaki üniye gidip 4 sene okumak zaman kaybı. Kyk ya da başvurursan mezun olunca da 2 sene iş bulamama TC nin 3. seviyesine borçla, psikolojik sorunla giriş yaptın demektir.

Dostum ilk 10 üniyi tutturacağını düşün hedefle. Benim gibi iraden yoksa bilmem kaçıncı sıradaki üniye gidip 4 sene okumak zaman kaybı. Kyk ya da başvurursan mezun olunca da 2 sene iş bulamama TC nin 3. seviyesine borçla, psikolojik sorunla giriş yaptın demektir.
Kendi şehrimde okuyacağım zaten. Bir yol param olacak. Tövbe, borç altına girmem. İlk 10 üniversiteyi hedefledim kaygım arttı ve buda beni sinir ediyor. Ben elimden geleni yapacağım şeklinde düşünüyorum. Ama benim okumak istediğim üniversitenin puanı çok yüksek değil. Ama yine de ben gibi birinin kazanması mucize.

Kendi şehrimde okuyacağım zaten. Bir yol param olacak. Tövbe, borç altına girmem. İlk 10 üniversiteyi hedefledim kaygım arttı ve buda beni sinir ediyor. Ben elimden geleni yapacağım şeklinde düşünüyorum. Ama benim okumak istediğim üniversitenin puanı çok yüksek değil. Ama yine de ben gibi birinin kazanması mucize.
Kader bu işler. Arkadaşımla aynı dershaneye gittik geçen sene. Ben çalıştım 3 aylık karantina girdi yattım. Ben yatarak sınava girdim doğru düzgün üni çıkmadı adam geze toza 300 puan aldı ege elektrik okuyor.

Kader bu işler. Arkadaşımla aynı dershaneye gittik geçen sene. Ben çalıştım 3 aylık karantina girdi yattım. Ben yatarak sınava girdim doğru düzgün üni çıkmadı adam geze toza 300 puan aldı ege elektrik okuyor.
Hocam, tamam kader diye bir şey varda eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı