Hem kablolu, hem de kablosuz interneti aynı laptopta kullanmak

RCompanyOne

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Dizüstü bilgisayarıma hem LAN kablo ile kablolu bir şekilde modemden interneti aktarıyorum, aynı zamanda da USB ile telefonumdan mobil veri ile interneti aktarmak istiyorum. Örnek Edge tarayıcısı ile YouTube'a video yüklerken Brave tarayıcısı ile yüksek boyutlu dosya indirmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse nasıl mümkün? Yani YouTube'a videoyu LAN kablo ile modemden gelen internetle yüklesin, yüksek boyutlu dosyayı da telefonun mobil verisi ile indirsin.

Bunu dediğiniz gibi yapmak için pahalı birkaç alet gerekir. İsterseniz alternatif olarak virtualpc indirip internette telefonunuzun interneti ile gezinirken normal bilgisayarınızda dosyayı indirin. Veya tam tersi. Artık orası size kalmış.

Bunu dediğiniz gibi yapmak için pahalı birkaç alet gerekir. İsterseniz alternatif olarak virtualpc indirip internette telefonunuzun interneti ile gezinirken normal bilgisayarınızda dosyayı indirin. Veya tam tersi. Artık orası size kalmış.
Peki virtualpc-yi indire bileceğim bir kaynak biliyor musunuz? Veya orjinal sitesinin ismini yazmanız mümkün mü?

Mobil veri adapter oluşturuyor mu? Oluşturuyorsa sadece bağlantıları köprüleyebilirsiniz.
2 internet birleşir. Mesela bir modemden kablosuz ve etherneti birleştirebilirsiniz. Onu denemişliğim var. Fakat ayar olarak bir şey diyemiyorum. Sizin iş biraz karışık gibi.
Bu videoda 2 internet birleşiyor bir cihaz ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Edge tarayıcı ile brave dediğiniz tarayıcıyı ayıramazsınız. Adapter seç diye seçenek görmedim ve yoktur da.

Mobil veri adapter oluşturuyor mu? Oluşturuyorsa sadece bağlantıları köprüleyebilirsiniz.
2 internet birleşir. Mesela bir modemden kablosuz ve etherneti birleştirebilirsiniz. Onu denemişliğim var. Fakat ayar olarak bir şey diyemiyorum. Sizin iş biraz karışık gibi.
Bu videoda 2 internet birleşiyor bir cihaz ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Edge tarayıcı ile brave dediğiniz tarayıcıyı ayıramazsınız. Adapter seç diye seçenek görmedim ve yoktur da.
Anladım, aslında benim de yapmak istediğim neredeyse bu. USB ile mobil veriyi bağlamak yerine telefondan hotspot aça bilirim. Bu videoya bir bakayım.

Demek istediğim bu bir ağ geçidi yazmak lazım. Kablosuzda ve ethernet aynı modem olduğundan yapılabilir. Sizin iş gerçekten uğraş gerektirir.
1665863831200.png

Sanal makineye bir Windows kurarsın. Bu sanal makineye internetin birini takarsın. Diğer interneti de ana bilgisayarda kullanırsın. Bu şekilde olur.

Demek istediğim bu bir ağ geçidi yazmak lazım. Kablosuzda ve ethernet aynı modem olduğundan yapılabilir. Sizin iş gerçekten uğraş gerektirir.
Eki Görüntüle 1545054
Aslında mobil veri yerine modemden gelen kablosuz bağlantıyı ethernet ile birlikte kullana bilirim. Çünkü sadece ethernetten interneti laptopa verip hotspot ile açıp telefondan video indirmeye çalıştım. Laptoptan ethernet ile youtube-a video yüklüyordum, 99 mbit/saniye hızla yükleme gerçekleşirken bir yandan da telefondan indirme işlemi için de saniyede 81 mbit indirme hızını gördüm. Normaldeyken aynı anda laptoptan ethernet ile yükleyip indirmeye çalışsam ya 40/60 olacaktı, ya da dengesiz bir orantı ile karşılaşacaktım. İnternet sağlayıcımın 36 mbit diye verdiği paketi neredeyse 180 mbit/saniye olarak kullanıyorum 🤣

Sanal makineye bir Windows kurarsın. Bu sanal makineye internetin birini takarsın. Diğer interneti de ana bilgisayarda kullanırsın. Bu şekilde olur.
Peki o sanal makine laptopu ekstra bir gücün altına sokar mı? İşlemci, ram yer mi yani? i7 12. nesil bir işlemciye sahibim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı