Hem oyun hem de 3D tasarım için monitör önerisi

CountMork

Centipat
Daha fazla  
Bütçe önemli değil, her öneriyi görmek isterim. Blender için 4K HDR10 IPS monitör şart mıdır? Bu tip monitörlerin 144 Hz 1 MS versiyonlusu da var mı? Hem tasarım için hem oyun için almayı düşünüyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panel en az QHD, renk doğruluğu ve kapsamı yüksek bir monitör güzel olur. Bütçeni belirtmeden tavsiye verilmez.

Profesyonel seviyede iş yapacaksan "Delta E< 2" özellikte sertifikalı ve fabrika çıkışlı kalibrasyonlu bir model alsan iyi olur ama 144 Hz ve üzeri 2K ya da 4K çözünürlükte bu özellikte monitör göremedim. Yarı profesyonel ya da amatör olarak çalışacaksan da SRGB'si %100'ün üzerinde IPS panel herhangi bir monitör olabilir. Renk sayısı da +1 milyar olsa iyi olur sanırım.

Profesyonel seviyede iş yapacaksan "Delta E< 2" özellikte sertifikalı ve fabrika çıkışlı kalibrasyonlu bir model alsan iyi olur ama 144 Hz ve üzeri 2K ya da 4K çözünürlükte bu özellikte monitör göremedim. Yarı profesyonel ya da amatör olarak çalışacaksan da SRGB'si %100'ün üzerinde IPS panel herhangi bir monitör olabilir. Renk sayısı da +1 milyar olsa iyi olur sanırım.

60Hz 5ms 4K HDR10 sRGB %100 IPS şekilde monitör bakacağım o zaman. Peki 5ms oyunlarda çok fark eder mi?

https://www.hepsiburada.com/lg-27ul...onitor-p-HBCV00000B8KU6?magaza=FLEX TEKNOLOJİ buna ne dersiniz?

Son düzenleme:
Attığınız monitör hakkında bilgim yok maalesef.

ASUS proArt serisine bakabilirsin ama UHD olanı 12000 lira olmuş.

QHD olanı 8000 TL alınabilir belki.

Ben proArt 1080p modelini kullanmıştım ve oyun performansından pek memnun değildim 144 Hz bir monitöre geçtikten sonra çok fark etmişti. Ekran kartın ne bu arada?
Renk kalibrasyon sorunu olmasa güzel QHD/UHD 144-165Hz Gaming monitörler de var. Çok profesyonel değilsen onlar da işini görür ama onlar da güçlü ekran kartı ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı