Hepsiburada iade saçmalığı

Isabelle

Hectopat
Yer
CRM
Merhabalar 16 temmuz'da Gamepower Magnus V2 satın aldım. 1 gün sonra elime ulaştı fakat geldigi zaman toz içindeydi ve mikrofonu yerinden çıkmış haldeydi. İlk iş günü direkt olarak iade talebinde bulundum. Kargo ellerine ulaştıgı gibi garantiye yollamışlar. Benim elime arızalı ulaşan bir ürünün garantiye gidip tamir görmesini neden beklemek zorundayım? Neden herzaman Türk firmalarında böyle saçma sorunlar ile karşılaşıyorum.

Ürünün açık olup olmadığını kargoyu teslim almadan önce kontrol etmen gerek. Eğer açıksa teslim almadan kargocu aracılığıyla iade formu doldurmalısın. Eğer teslim aldıysan, geri yolladığında garantiye yollarlar.

Elektronik cihazlarda tüketiciden kaynaklı problem var mı yok mu onu teyit ettirmek için servise gönderiyorlar. Eğer onlar seni direkt servisle muhatap ettiyse, sen de servis diliyle konuş ve bana gelen cihaz ayıplı mal. Hatta DOA kapsamında önceden kullanılmış Swap ürün olmasından şüpheleniyorum ve DOA kapsamında para iadesi istiyorum de.
Ürünün açık olup olmadığını kargoyu teslim almadan önce kontrol etmen gerek. Eğer açıksa teslim almadan kargocu aracılığıyla iade formu doldurmalısın. Eğer teslim aldıysan, geri yolladığında garantiye yollarlar.
Bana ekranı hasarlı monitör geldi. Kutuyu da sonradan evde açtım ve talebim neticesinde 3500 liramı geri aldım. Kimse bu memlekette prosedüre bakmıyor. Ağzın laf yapıyor mu, çakalları rezil rüsva edebiliyor musun buna bakıyorlar. Köşeye sıkıştıklarında paşa paşa işini görüyorlar.

Sen bu ülkede kargocunun 10-15 dakika kutuyu açman için beklediğine şahit oldun mu? Bekleyen de bir elin parmak sayısını geçmez. Burası Ortadoğu ülkesi ve maalesef Ortadoğu kuralları geçerli. Oyunu ona göre oynayacaksın.

Bu bir saçmalık değil ki. Her satıcıdan aldığınız ürün bozuk gelebilir. Şanssızlıklar yaşanabiliyor. Onlar da sizin probleminizi görüp hatalı ürünle ilgili sorunu çözmeye yanaşmışlar.

Kimse bu memlekette prosedüre bakmıyor. Ağzın laf yapıyor mu, çakalları rezil rüsva edebiliyor musun buna bakıyorlar. Köşeye sıkıştıklarında paşa paşa işini görüyorlar.

Sen bu ülkede kargocunun 10-15 dakika kutuyu açman için beklediğine şahit oldun mu? Bekleyen de bir elin parmak sayısını geçmez. Burası Ortadoğu ülkesi ve maalesef Ortadoğu kuralları geçerli. Oyunu ona göre oynayacaksın.
Şahsen ben kargoyla gelen laptopu zorla kargocuyu bekleterek yanında açtım. Üzücü ama biraz çirkef oynamak gerekiyor. Hele yaşınızı kendilerinden biraz küçük görürlerse kargoyu kucağınıza atıp kaçmaya çalışıyorlar.

Satıcı firma hepsiburada. Kargocuya söyledigimde ürüne bakabilir miyim diye olmaz öyle şey diyor. Heralde uzay'da yaşıyorsunuz yok kargoya baksaydın filan diye. Hepsiburada yolladıgı kulaklık tozlu ve kırıktı fotoğraflarını çekip kanıt olarak attım açmadan yinede böyle yaptılar. Canınını yiyeyim AMAZON'un ilk ve son türk alışveriş sitesi maceram olucak.

Şahsen ben kargoyla gelen laptopu zorla kargocuyu bekleterek yanında açtım. Üzücü ama biraz çirkef oynamak gerekiyor. Hele yaşınızı kendilerinden biraz küçük görürlerse kargoyu kucağınıza atıp kaçmaya çalışıyorlar.
İşte insan her an kargocuya gel ulan buraya demeyi aklına getiremeyebiliyor. Çünkü çakallarda böyle bir bilinç yok. O yüzden yapılabilcek en güzel şey kargo tutanak kağıdını imzalamadan önce, kontrol edilerek teslim alınmıştır tarzında bir ibare var mı yok mu buna bakmak. Kargocu neyi okuyorsun derse, sen de her önüne gelen kağıdı okumadan imzalıyor musun çakal dersin. Ben hep böyle yapıyorum :D

Dediğim gibi kargoyu kontrol etmediniz mi diye sorarsalar, onun birçok yolu var. Kargocu beklemedi, zorla gitti ya da çalıştırılması gereken cihazlar için; çalıştırmadan anlaşılamazdı. Kargocu 1 saat çalıştırmayı beklemedi, gitti gibi birçok alternatif var. Firmalar çakalsa, siz de çakal olun dostum.

@Cenker Arslantaş

Hepsiburada'yı ara ve de ki: Ben o kadar para verdiğim ürünü toza bulayacak, zarar verecek kadar gerizekalı mıyım? Siz benimle alay mı ediyorsunuz? Derhal bu ayıplı ürünün DOA kapsamında para iadesini yapacaksın de. Olmaz molmaz derse, o zaman bu ayıplı ürünü DOA kapsamında iade alamadığını beyan eden kağıdı tarafıma göndereceksiniz ben de bu kağıt ve kapı gibi belgelerimle Tüketici Hakem Heyeti'ne gideceğim de.

Dün bir arkadaşa da söyledim ama dediklerimi uygulamadığı ya da eksik yaptığı için sonuca ulaşamadı. Bu adamlara karşı hemen ikna olmayın. O telefonu kapatmayın. Sakın ama sakın talebiniz alınmıştır, 2 gün sonra döneceğiz gibi şeylere inanma. Senin 14 gününü yemek için oyalıyorlar. Sorunun o an çözülene kadar sürekli karşı cevaplar geliştir ve çakalları köşeye sıkıştır. Sen tüketicisin ve kapı gibi Mesafeli Satış Sözleşmesi hakkına sahipsin.

Telefonda yumuşama. Bu hak yiyici firmalarla konuşurken vitesi asla düşürme. Son derece hararetli ve haklı pozisyonda konuşacaksın. Burası Uganda Cumhuriyeti değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı