Her an ölecekmiş gibi hissetmek

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu sorun okulu bıraktıktan sonra başladı, hayattan zevk alamama ve mutsuz olamamamı sağladı.
Önceden 2-3 yıla kadar ölürüm diye düşünüyordum, artık çok yakın bir zamanda ölecekmişim gibi düşünüyorum.
Mesela eskiden en küçük bir şeyde bile mutlu olabilirdim, artık öyle değilim.
Tamamıyla asosyal bir hayatım var, okulu bıraktıktan sonra odaya kapanıp, bilgisayar oynuyorum tüm günüm böyle geçiyor.
Geceleri uzandığımda yatmadan önce günahlarım aklıma geliyor, yarın ibadet edeceğim, sigarayı bırakacağım diyorum fakat günü atlattıktan sonra o düşüncelerim kayboluyor, her gün bu tekrarlanıyor.

Psikolojim çok bozuldu, hayattan gerçekten hiç zevk alamamaya başladım, çok mutsuz ve umutsuzum.
Kendimi daha iyi hissetmek için ne yapabilirim?
Sadece ciddi yorumlar lütfen...

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden okulu bıraktığınızı özel değilse söyleyebilir misiniz
Orta okuldan liseye geçiş dönemimdi ve yeni bir okul olacağı için, yeni bir arkadaş çevresi olacağı için fazlasıyla özgüvensiz ve içine kapanık biri olduğum için bıraktım.
Bu sebeplerden ötürü bıraktım, 17 yaşındayım şu anda.
Ardından bir uzmana görünmeniz iyi olur.
Psikolog gibi mi?

Bilgisayar oynamayı bırak. Daha cidden çok gençsin. Durumunu ciddiye almıyorsun ki bu durum sürekli tekrarlanıyor. Dolu dolu gençlik yaşamak istiyorsan zamanını ciddiye alman gerek. İbadet etmek yükünü azaltmana yardımcı olabilir. Veya hobiler edin kendine. Ailenle daha fazla vakit geçir. İleride pişman olacağın şeyleri yapamamaya çalış. Genel konuştum biraz ama iş böyle yürüyor. Yaptığın şey oyun başında sadece zaman öldürmek. Bırak abicim oyunu. Yaz gelecek gez toz, yaramazlık yap.

Ne kadar uzman yardımı da alsan bu işler önce kişinin kendisinde bitiyor. Kendini ikna etmediğin sūrece uzman yardımı da bir yere kadar. Kendine başarabileceğini dūşūndūğūn hedeflerle yola koyulmaya bak. Başarıya ulaştıkça aldığın zevk seni daha da kamçılar. Hayata tutundurur. Şuan senin hayattan bir beklentin ve amacın yok. O yūzden böyle fikirlere kapılman normal. Bu durumlara neden olan çok sebepler var. Ama bahane bulmak yerine kişinin belli bir amaç ve hedeflere tutunup mūcadele etmesi gerekiyor. Hiç yoktan ufak bir hayalin vardır. Onu gerçekleştirmek için bir mūcadele içine gir.Hobi edin. İlgi duyduğun muhakkak bir şeyler vardır.

Psikiyatri polikliniğine gitmelisin, buradaki arkadaşların görüşünün bir önemi yok. Uzman birisine danış. Sağlık bu, ihmale gelmez kulaktan duyma bilgilerle hareket edilmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı