Her telefona ROM atılmıyor mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Güncelleme süresi dolan telefona yeni sürüm atmak için ROOTlayıp, ROM atılıyor diye biliyorum. Peki güncel markalardan hangilerine bu işlemi ileride yapabiliriz?
Özellikle merak ettiğim modeller:
-GT2 serisi Real Mi UI
-POCO serisi
-Xiaomi Note telefonlar

İkinci olarak ROOTlanıp ROM atılan telefonlar ciddi bir şekilde hacklenme sorunuyla yüz yüze kalıyor mu? Bankacılık programları kuruluyor mu kurulmuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 yıldır Custom ROM kurarım, su an bile Custom ROM kurulu telefondan yazıyorum, ROM yayıncısı güvenilir olduktan sonra hiçbir sorun olmaz. Bankacılık uygulamalarını kullanabiliyorsunuz.

Özellikle merak ettiğim modeller:
-GT2 serisi Real Mi UI
-POCO serisi
-Xiaomi Note telefonlar

Destek varsa kurarsın.

Huawei cihazınız varsa ve eski nesillerden değilse ROM bulamayabilirsiniz. Bu yüzden Huawei aldığım için pişmanım.

Bankacılık uygulamalarının bazıları rootu görünce uygulamaya bildirim veriyor ya o yüzden öyle söyledim. Şimdi Custom ROM atınca arkasına Root atmak mı gerek?

Mantıken öyle, rootu görmese de Custom ROM olduğu için hata verecek, Magisk ile gizleme yapılıyor. Yani root da şart oluyor.

Exynos ve MTK işlemcilere desteği kesiyorlar son zamanlarda geliştiriciler. Mediatek ve Samsung kaynak kodunu uzun süre paylaşmadıkları için pek birşey yapamıyorlar. GSI romlar mevcut az çok biliyorsanız her cihaza kurarsınız ama iyi bir performans vermez pil hızlı tükenir vb... sorunlarla karşılaşmanız işten bile değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı