Herkes her şeyin uzmanı olmuş

Ranger1

Hectopat
Son zamanlarda özellikle sosyal medya ve Youtube kısmında herkes bir kanal açıp yok Türkiye şöyle, yok Türkiye böyle. Yaptığı kararları eleştirmeler, ele alıyormuş gibi dayanağı olmayan yorumlar, iyi bir şey anlatırken sadece varsayımdan gitmeler fazlalaşt. Bbenim izlediğim iki kanal vardı. Her zaman yabancı veya Türk kaynakları açıklamaya ekleyip veya bir üst düzey uzman, Prof. veya mühendisin söylemlerinden çıkarım yaparlar. En kötü varsayımlarınin yine de dayanakları olur. Şimdi ise o kadar çok kişi var ki. Herkes bir uzman olmuş. Youtube'u açıyorum bu iki kanalı izlediğim için. Youtube benzer videoları öneriyor. Önüme çıkanlar ise Türkiye böyle vuracak, şöyle derin devlet planları var, yok Asya'yı içimize alacağız, sınırlarımız genişliyor gibi abuk subuk videolar. Bazıları barbarca düşünceler, bazıları işgalci, hatta çoğu dayanaksız ve kaynaksız. Çok fazla video ve makaleyi habermiş gibi yazıp yaymaya çalışan kişiler oluştu.

Bunlara bir şey yapılmalı. Düşünce özgürlüğü adı altında çok saçma sapan yere gidiyor artık yalanlar ve boş bilgiler, kulaktan dolma haberler

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağzı olan konuşuyor düsünceni beyan edebilirsin bana göre bunlar olucak gibi ama çok ciddi kesinlikle böyle diyerek karşi tarafi dinlemeden konuşanlar var.

"Herbokaloglar" ülkemizde çok fazla, haklısın. Ancak internetin "olabildiğince" özgür olması gerektiğine inanıyorum. "Otokontrolu" kişisel olarak yapmayı öğrenmeliyiz, öğretmeliyiz.

Son düzenleme:
Bu gibi yorumlar ve varsayımlar öne süren kişileri ben boş bireyler olarak görüyorum. Bunu kendi ailemde bile görüyorum. Abi herkes eleştiriyor ama icraat yapan yok. Tamam yönetenler veyahut muhalefet iyi olmayabilir ama ya sen? Adamın yaşantısına bakıyorsun cidden bugüne kadar boş yaşamış. Kazandığı parayı gayrimenkule yatırmış hiç bir ürün üretmemiş veya üretimine katkıda bulunmamış. Her neyse işin kısası eleştiren adamın icraatlarına bakarım ha boş adamsa 'he' diyip geçmek en mantıklısı.

"Herbokaloglar" ülkemizde çok fazla, haklısın. Ancak internetin "olabildiğince" özgür olması gerektiğine inanıyorum. "Otokontrolu" kişisel olarak yapmayı öğrenmeliyiz, öğretmeliyiz.
Ben buna inanmıyorum, toplumu yanlış yönelendiren çok fazla insan var. Daha biraz önce gmrdüm abuk subuk bir kanal Türkiye-Rusya savaşı adında başlık yapmız tıklamyamadım bile okadar cahillik kokuyor. Devlet meselelerini iki aapan atmak sanıyorlar. Bakınca binler izleniyor bu videolar bukadar rahat olmamalı yanlış yönlendiriliyor toplum...

Yandaş yazılı ve görsel medyayı 30 yaş altı kimse iplemediğinden biraz geçte olsa buraya da el atmışlar belli ki. Ben daha erken gelirler diye bekliyordum. Akit, A-haber kıvamında kanalımsılar ilgiye göre yavaştan peydah olur böyle giderse.

Geri
Yukarı